Notowania

wrak tu-154m
19.12.2012 20:06

Katastrofa Smoleńska. UE porozmawia z Rosją o wraku Tupolewa?

W belgijskiej stolicy odbędzie się unijno-rosyjski szczyt, na którym - jak chciał polski minister spraw zagranicznych - miała być ewentualnie podniesiona sprawa zwrotu wraku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Wojciech Pacewicz)

*Rosja nie ma sygnałów, by Unia Europejska chciała rozmawiać na szczycie o wraku samolotu TU-154, który rozbił się pod Smoleńskiem. Powiedział o tym na spotkaniu z korespondentami w Brukseli ambasador Rosji przy Unii Europejskiej Władimir Czyżow. *

W piątek w belgijskiej stolicy odbędzie się unijno-rosyjski szczyt, na którym - jak chciał polski minister spraw zagranicznych - miała być ewentualnie podniesiona sprawa zwrotu wraku. Radosław Sikorski prosił o pomoc w tej sprawie szefową unijnej dyplomacji.

_ - Czy Catherine Ashton wspomni o tym na szczycie? Nie wiem. Nie mamy żadnych sygnałów ani informacji _ - powiedział rosyjski ambasador przy Unii. Powtórzył stanowisko Moskwy, że wrak samolotu zostanie zwrócony Polsce po zakończeniu śledztwa, które - jak podkreślił - jest na końcowym etapie. _ _

_ - To tylko kwestia czasu _ - dodał. Z ustaleń Polskiego Radia wynika, że sprawy wraku nie ma w programie piątkowego szczytu. Unijni dyplomaci na pytanie o tę kwestię i prośbę polskiego ministra odpowiadają: szefowa unijnej dyplomacji przyjęła to do wiadomości.

Czytaj więcej w Money.pl
To będzie trudna rozmowa. Sikorski w Rosji Dziś Radosław Sikorski spotka się z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem.
Hofman o trotylu w tupolewie. Oskarża rząd Rzecznik PiS stwierdził, że teoria o zamachu na prezydenta jest najbardziej prawdopodobna. Jego zdaniem coraz więcej okoliczności na to wskazuje.
Rosja zmienia zdanie w sprawie wraku? "Rosjanie są nieobliczalni". Rozmowy wyglądają teraz inaczej niż kilka miesięcy temu.
Tagi: wrak tu-154m, tu-154, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz