Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komorowski chętny do debaty z Kaczyńskim

0
Podziel się:

Kandydat PO na prezydenta czeka na pierwszy ruch ze strony kandydata PiS.

Komorowski chętny do debaty z Kaczyńskim
(PAP/Jacek Turczyk)
bECzzQuZ

Bronisław Komorowskizadeklarował, że w sprawie debaty czeka na pierwszy ruch ze stronyJarosława Kaczyńskiego. W trakcie prezentacji swojej strony internetowej kandydat Platformy Obywatelskiej na najwyższy urząd w państwie powiedział, że jeśli propozycja debaty się pojawi, to zostanie rozpatrzona _ z życzliwością _.

_ - Ze względów oczywistych i zrozumiałych, ze względu na osobistą sytuację Jarosława Kaczyńskiego, to do niego należy pierwszy krok w tej sprawie. Jeżeli taka propozycja wpłynie do mojego sztabu, zostanie z jak największą życzliwością rozpatrzona _ - powiedział Komorowski.

_ - Nie zamierzamy się ani narzucać Jarosławowi Kaczyńskiemu, ani zmuszać go do działań, które mogą stać w sprzeczności w stosunku do nastroju żałobnego, który jest ważną częścią w tej chwili naszych wspólnych odczuć _ - dodał. Komorowski podkreślił, że tego stanowiska nie zamierza zmienić _ w najmniejszym nawet stopniu _. Dodał, że ten, kto zgłosi propozycję debaty, powinien też mieć na nią pomysł.

bECzzQvb

Przedstawiciele sztabu PiS deklarowali, że są otwarci na rozmowy na temat debaty wyborczej między Jarosławem Kaczyńskim a Bronisławem Komorowskim. Sztab PiS czeka na _ oficjalny sygnał _ ws. debaty ze sztabu kandydata PO.

Na pytanie, co jako prezydent zrobiłby z ustawą podwyższającą podatki, Bronisław Komorowski odpowiedział, że na pewno nie wystąpi w roli _ osoby blokującej modernizację kraju _. Dodał, że _ o ile wie, to inne środowiska były zwolennikami podnoszenia podatków, a nie jego własne _.

Kandydat Platformy Obywatelskiej powiedział, że wiele swoich propozycji na temat przyszłej prezydentury przestawił w trakcie prawyborów w swojej partii. Zarzucił przy tym Jarosławowi Kaczyńskiemu brak jakichkolwiek wypowiedzi w tej kwestii. Dodał, że jeśli oczekuje się od niego _ żeby dał cały referat na temat poglądów gospodarczych, to liczy, że będzie najpierw jedno zdanie na ten temat ze strony kandydata PiS _.

bECzzQvC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)