Notowania

szpital
06.06.2009 13:45

Lednica: Dla potrzebujących przygotowano szpital polowy

Ponad 120 tysięcy osób ma w tym roku przybyć na lednickie spotkanie młodzieży. Do południa na polach lednickich pojawiło się już ponad 50 tysięcy pielgrzymów. Dziś trzynaste międzynarodowe spotkanie młodych.  

Podziel się
Dodaj komentarz

Tak ogromna liczba uczestników wymaga opieki medycznej. Jak mówi Marcin Kowalski z Grupy Ratownictwa Medycznego PCK Wrocław - dla wszystkich potrzebujących przygotowany jest specjalny szpital polowy. W środku jest stanowisko reanimacyjne, pełne wyposażenie leków. Ratownicy są też przygotowani do przyjmowania osób ze złamaniami i stłuczeniami.

Marcin Kowalski wymienia też najczęstsze dolegliwości, na jakie skarżą się pielgrzymi - bóle głowy, alergie, a także wychłodzenie lub udary słoneczne.

Ratownicy zwracają uwagę, że najtrudniejsza dla uczestników lednickiego spotkania będzie noc, która z pewnością będzie chłodna. Medycy zalecają też by w dzień pielgrzymi nosili czapki i pili dużo płynów. W nocy z kolei powinni zadbać o ciepłe ubranie.

Apel na lednickich polach odbywa się po raz trzynasty. Od 1997 roku w Wigilię Zesłania Ducha Świętego w to miejsce przybywają młodzi ludzie z Polski i Europy, którzy spotykają się przy Bramie-Rybie, symbolizującej Chrystusa. Inicjatorem tych spotkań jest dominikanin o. Jan Góra.

Tagi: szpital, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz