Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Londyn -wizyta Benedykta XVI - Protest the Pope

0
Podziel się

Brytyjscy przeciwnicy wizyty papieża zamanifestowali w Londynie swój protest marszem pod siedzibę premiera na Downing Street. Marsz rozpoczął się przed Hyde Parkiem, dokąd wieczorem uda się Benedykt XVI na nocne czuwanie modlitewne.

bEhFxWZh

Wśród organizatorów kampanii Protest The Pope są takie organizacje, jak Narodowe Towarzystwo Świeckie i Brytyjskie Stowarzyszenie Humanistyczne.
Strona internetowa federacji Protest The Pope precyzuje, że sprzeciw wobec wizyty papieża dotyczy faktu, iż "użyje jej, aby nam mówić, jak mamy żyć i wtrącać się do naszych praw. Nie pozwolilibyśmy na to żadnej innej obcej głowie państwa."
Jeden z organizatorów, znany ateista, obrońca praw człowieka i praw gejów Mark Tatchell powiedział, że celem protestu nie jest wiara, ani społeczność katolicka, a jedynie konkretne aspekty polityki papieża - opzycja wobec kontroli urodzin, segregacja szkolnictwa, odmawianie prawa do aborcji nawet najbardziej poszkodowanym kobietom, równouprawnienia mniejszościom seksualnym oraz bezczynność w obliczu pedofilii w Kościele. Według Tatchella, wykluczenie kobiet z kapłaństwa to dyskryminacja, a zakaz stosowania prezerwatyw - nawet wówczas, gdy współmałżonkom grozi infekcja wirusem HiV - to brak odpowiedzialności. Organizatorzy oczekują tysięcy ludzi na wiecu przed Downing Street, w tym katolików przeciwnych tym aspektom nauczania Kościoła.

bEhFxWZK
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)