Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Mała" nowelizacja ustawy medialnej w Sejmie

0
Podziel się

Małgorzata Kidawa-Błońska mówi, że dokument nie reguluje zasad finansowania.

"Mała" nowelizacja ustawy medialnej w Sejmie
(PAP/Tomasz Gzell)
bEihrrqZ

Zmiany dotyczące finansowania mediów nie zostaną wprowadzone do tak zwanej małej nowelizacji ustawy medialnej autorstwa PO.

Posłanka Platformy Obywatelskiej z sejmowej komisji kultury i środków przekazuMałgorzata Kidawa- Błońska uważa, że mała nowelizacja to początek drogi zmian w mediach, także dotyczących finansowania. W jej ocenie prace nad ustawą twórców mogą zacząć się jeszcze przed sejmowymi wakacjami

PiS i SLD są przeciwko zmianom autorstwa PO. PSL poprze nowelizację ustawy medialnej autorstwa PO pod warunkiem, że zostaną do niej wprowadzone regulacje dotyczące finansowania. Szef klubu ludowcówStanisław Żelichowskitwierdzi, że koalicjanci uzgodnili jednak wprowadzenie zapisów, zapewniających stabilne finansowanie mediów.

bEihrrrb

Żelichowski powiedział, że PO wyraziła zgodę na zmianę zasad finansowania. Dodaje, że PSL jest gotowe poprzeć niemal każdą formę. Chodzi tylko o to, by uniezależnić przekazywanie środków od koniunktury politycznej.

Dziś będzie miało miejsce posiedzenie sejmowej komisji kultury i środków przekazu, na którym kontynuowane będzie pierwsze czytanie dokumentu. Nowelizacja ustawy medialnej autorstwa PO zakłada, między innymi, natychmiastowe rozwiązanie rad nadzorczych mediów publicznych, a w efekcie zmianę władz Polskiego Radia i TVP. Przedstawiciele środowisk twórczych zarzucają dokumentowi, że jest jedynie sposobem na przejęcie władzy.

bEihrrrC
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)