Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy - muzyka - HIV - wyrok

0
Podziel się

Sąd w niemieckim mieście Darmstadt podtrzymał wyroku dwóch lat więzienia w zawieszeniu dla piosenkarki popularnego zespołu muzycznego No Angels. 28-letnia Nadja Benaissa zaraziła wirusem HIV swojego niegdysiejszego kochanka, z którym uprawiała seks bez zabezpieczenia, choć wiedziała, że jest zarażona.

bEgOkYmt

Sąd uznał, że piosenkarka jest winna spowodowania poważnego uszczerbku na zdrowiu u zarażonego mężczyzny. Nadja Benaissa przeprosiła w sądzie za swój czyn. Podkreśliła, że chciałaby cofnąć czas, ale wie, że to niemożliwe i zapewniła, że choć nie mówiła swojemu partnerowi, że jest zarażona, nie miała intencji zarażenia go.
Lekarze potwierdzili, że najpewniej to właśnie piosenkarka zaraziła swojego byłego chłopaka wirusem HIV. Oboje są bowiem nosicielami tej samej odmiany wirusa, relatywnie rzadkiej w Niemczech.
Sprawa piosenkarki wywołała w Niemczech ogólnonarodową dyskusję na temat domniemania niewinności kobiety. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że Niemcy nie są narodem, który zwykł roztrząsać sprawy prywatne publicznie. Uznany niemiecki tygodnik opinii "Der Spiegel" przyrównał proces do polowania na czarownice, a organizacje działające na rzecz chorych na AIDS obawiają się, że wyrok zwiększy presję na nosicieli wirusa HIV i obarczy ich wyłączną odpowiedzialnością za zabezpieczanie się w czasie stosunku seksualnego.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR

bEgOkYmW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)