Notowania

Nowy ambasador USA w Polsce. Zmiana to formalność?

Będzie zmiana na stanowisku ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(freefotouk/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Biały Dom oraz amerykańska ambasada w Warszawie poinformowały w komunikacie, że nowym ambasadorem ma zostać Stephen D.Mull. Dotychczasowy ambasador Lee Feinstein ma zakończyć misję i wrócić do Stanów Zjednoczonych.

Stephen D. Mull jest zawodowym dyplomatą, absolwentem prestiżowego uniwersytetu Georgetown w Waszyngtonie. Dotychczas dwukrotnie pracował w amerykańskiej ambasadzie w Warszawie - pierwszy raz pod koniec lat 80., a drugi raz w latach 1993-1997, kiedy to m.in. zajmował się sprawą wstąpienia Polski do NATO.

Kandydaturę Stephena Mulla muszą jeszcze zatwierdzić amerykański Kongres i polskie władze, w tym prezydent Bronisław Komorowski. Wydaje się jednak, że będzie to tylko formalność.

Obecny przedstawiciel rządu Stanów Zjednoczonych w Polsce Lee Feinstein przyjechał do Warszawy z nominacji prezydenta Baracka Obamy. W Polsce jest od trzech lat i w ostatnich miesiącach bardzo aktywnie podróżuje po kraju, spotykając się z Polakami.

Lee Feinstein pozostanie ambasadorem w Warszawie do czasu spełnienia przez Stany Zjednoczone i Polskę wszystkich niezbędnych formalności. Może to potrwać jeszcze nawet kilka miesięcy.

Tagi: nowy ambasador usa w polsce, usa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz