Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowy ambasador USA w Polsce. Zmiana to formalność?

0
Podziel się

Będzie zmiana na stanowisku ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Nowy ambasador USA w Polsce. Zmiana to formalność?
(freefotouk/CC BY-NC 2.0/Flickr)
bDafDYSt

Biały Dom oraz amerykańska ambasada w Warszawie poinformowały w komunikacie, że nowym ambasadorem ma zostać Stephen D.Mull. Dotychczasowy ambasador Lee Feinstein ma zakończyć misję i wrócić do Stanów Zjednoczonych.

Stephen D. Mull jest zawodowym dyplomatą, absolwentem prestiżowego uniwersytetu Georgetown w Waszyngtonie. Dotychczas dwukrotnie pracował w amerykańskiej ambasadzie w Warszawie - pierwszy raz pod koniec lat 80., a drugi raz w latach 1993-1997, kiedy to m.in. zajmował się sprawą wstąpienia Polski do NATO.

Kandydaturę Stephena Mulla muszą jeszcze zatwierdzić amerykański Kongres i polskie władze, w tym prezydent Bronisław Komorowski. Wydaje się jednak, że będzie to tylko formalność.

bDafDYSv

Obecny przedstawiciel rządu Stanów Zjednoczonych w Polsce Lee Feinstein przyjechał do Warszawy z nominacji prezydenta Baracka Obamy. W Polsce jest od trzech lat i w ostatnich miesiącach bardzo aktywnie podróżuje po kraju, spotykając się z Polakami.

Lee Feinstein pozostanie ambasadorem w Warszawie do czasu spełnienia przez Stany Zjednoczone i Polskę wszystkich niezbędnych formalności. Może to potrwać jeszcze nawet kilka miesięcy.

bDafDYSW
KOMENTARZE
(0)