Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
13.02.2012 19:27

PE-Schulz-Holandia-Polacy

Parlament Europejski chce zająć oficjalne stanowisko w sprawie nawoływania obywateli Holandii przez skrajnie prawicową partię, do składania na specjalniej stronie internetowej donosów na Polaków i innych obywateli z Europy Środkowo-wschodniej. Zapowiedział to Martin Schulz otwierając sesję Parlamentu Europejskiego. Pierwszego marca przewodniczący Parlamentu chce w tej sprawie rozmawiać z premierem Holandii.

Podziel się
Dodaj komentarz

Podczas krótkiej prezentacji stanowisk posłowie podkreślali, że działanie partyjnego, holenderskiego portalu niechętnego imigrantom godzi w podstawy Unii Europejskiej, a szczególnie w prawo do swobodnego przemieszczania się obywateli. Posłowie zaznaczali, że obywatele Unii mogą pracować wszędzie, gdzie jest zapotrzebowanie i nikt nie będzie im tego zabraniał.
Jedna z holenderskich deputowanych poinformowała Izbę o stworzeniu przez Polaków konkurencyjnego portalu, na którym można wpisywać słowa poparcia dla Polaków i obcokrajowców zamieszkałych i pracujących w Holandii. Przewodniczący Parlamentu Martin Schulz poinformował, że będzie rozmawiał także z komisarz Viviane Reding, odpowiedzialną za kwestie sprawiedliwości aby ustalić wspólne stanowisko w tej sprawie.

Informacyjna Agencja Radiowa /IAR/, Andrzej Geber, Strasburg/łut/

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz