Notowania

pis
04.11.2008 18:18

"PiS chce, aby Polacy wypowiedzieli się w referendum na temat przystąpieniu do strefy euro"

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS Przemysław Gosiewski powiedział, że jego ugrupowanie chce, aby Polacy wypowiedzieli się w referendum na temat przystąpieniu do strefy euro. Poseł PiS mówił o tym po spotkaniu przedstawicieli partii politycznych z premierem. Jego zdaniem, rozmowa przebiegała w dobrej atmosferze.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prawo i Sprawiedliwość obawia się, że przyjęcie euro może doprowadzić do znacznych podwyżek cen i spowolnienia polskiej gospodarki. Dlatego, według PiS, o wstąpieniu do strefy euro Polacy powinni zdecydować w referendum.

Prawo i Sprawiedliwość chce także, aby proces przyjmowania wspólnej waluty został poprzedzony rzeczową dyskusją. Przemysław Gosiewski powiedział, że planowane są kolejne spotkania partii politycznych z premierem na temat przyjęcia euro.

W spotkaniu z premierem uczestniczyli Jarosław Kaczyński i Przemysław Gosiewski z PiS, Grzegorz Napieralski i Wojciech Olejniczak z SLD, Jarosław Kalinowski i Stanisław Żelichowski z PSL oraz Zbigniew Chlebowski z PO.

W ubiegłym tygodniu rząd przyjął tak zwaną "mapę drogową" przyjęcia euro. Według tego planu w 2011 roku Polska powinna spełnić kryteria przyjęcia europejskiej waluty. Po pozytywnej opinii Komisji Europejskiej pozwoli to na przyjęcie przez nasz kraj euro 1 stycznia 2012 roku.

Tagi: pis, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz