Notowania

rosja
12.07.2010 07:00

Polacy powoli wybaczają Rosji

Ponad 40 procent Polaków uważa, że relacje polsko-rosyjskie uległy poprawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anosmia/CC BY 2.0/Flickr)

*Mimo dość powszechnego przekonania, iż Moskwa ukrywa prawdę o tragedii pod Smoleńskiem, ponad 40 procent Polaków uważa, że relacje polsko-rosyjskie uległy poprawie. *

Jest tak dlatego, że Rosjanie po tragedii okazali Polsce wiele współczucia i empatii. Polacy wciąż obawiają się dominacji Rosji, ale zaczęli dostrzegać w Rosjanach ludzi, których tak samo jak nas przejęła katastrofa prezydenckiego samolotu.

Wciąż boimy się dominacji Rosjan, nie bardzo im ufamy jako wielkiemu imperium. Ale 40 procent społeczeństwa w tragedii smoleńskiej widzi nie tylko akt martyrologii, ale i pojednania - czytamy w dzienniku.

- _ Zobaczyliśmy społeczeństwo, które okazało nam wiele współczucia i empatii _ – tłumaczy politolog i specjalista od Rosji profesor Włodzimierz Marciniak.

_ Dziennik Gazeta Prawna _ publikuje wyniki sondażu, jaki na jego zlecenie wykonała SMG/KRC, w kwestii postrzegania Rosjan przez Polaków po katastrofie smoleńskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ O katastrofie w Smoleńsku czytaj w Money.pl ]( http://www.money.pl/archiwum/wydarzenia/katastrofa;w;smolensku.html )[ **** ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/rosati;do;trwalego;przelomu;z;rosja;nie;dojdzie,78,0,609358.html )
* [ **Rosati: Do trwałego przełomu z Rosją nie dojdzie** ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/rosati;do;trwalego;przelomu;z;rosja;nie;dojdzie,78,0,609358.html )
* [ ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/rosati;do;trwalego;przelomu;z;rosja;nie;dojdzie,78,0,609358.html )[ **Każda z rodzin ofiar katastrofy dostanie finansowe wsparcie** ]( http://news.money.pl/artykul/kazda;z;rodzin;ofiar;katastrofy;dostanie;finansowe;wsparcie,114,0,609138.html )
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz