Notowania

wiadomości
16.10.2012 18:54

Polska-odblaski-policja

Policja apeluje o noszenie elementów odblaskach. Jesienią i zimą liczba wypadków z udziałem pieszych, wzrasta nawet o 30 procent w porównaniu do innych pór roku. Jednymi z przyczyn są złe warunki atmosferyczne i szybciej zapadający zmrok. Najczęściej do wypadków dochodzi w miejscach nieoświetlonych, gdzie nie ma chodników. Wiele z takich wypadków można by było jednak uniknąć, gdyby piesi byli bardziej widoczni na drodze.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jak tłumaczy Andrzej KROK naczelnik nowosądeckiej drogówki w ciemności, bez elementów odblaskowych, jesteśmy widoczni w światłach mijania z odległości zaledwie 20 - 30 metrów. Jeśli jednak pieszy wyposażony jest w element odblaskowy, odbijający światła samochodu, kierowca spostrzeże go już z odległości 150-200 metrów. Co może uratować pieszemu życie.
Taki odblask najlepiej nosić w miejscach ruchomych, na nogawce czy rękawie. W ubiegłym roku w Polsce doszło do blisko 4400 wypadków z udziałem pieszych, gdzie śmierć poniosły 754 osoby. Najwięcej z nich było w październiku i grudniu; prawie tysiąc sto wypadków, w których zginęło ponad dwustu pieszych.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz