Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Premier zadowolony z prac nad ustawą o oddłużeniu szpitali

0
Podziel się:

Premier zapewnia, że ministrowie porozumieją się w kwestii ustaw zdrowotnych i oddłużenia szpitali.

Premier zadowolony z prac nad ustawą o oddłużeniu szpitali
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Premier zapewnił, że nie ma konfliktu między ministrami zdrowia i finansów w kwestii ustaw zdrowotnych i oddłużenia szpitali.Donald Tuskpowiedział, że zarównoEwa Kopaczjak i Jacek Rostowski bronią swoich racji.

Premier dodał, że jest zadowolony ze współpracy Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Zdrowia. Obie instytucje tworzą nową ustawę, w której najważniejszym punktem będzie zaangażowanie pieniędzy publicznych w przekształcanie i restrukturyzację zadłużenia szpitali.

Donald Tusk powiedział również, że powoli kształtuje się obraz tej części ustawy o Zakładach Opieki Zdrowotnej. Dodał, że w tej kwestii, zostaną uwzględnione po części racje i minister Kopacz, i ministra Rostowskiego.

Ostateczne ustalenia zapadną w przyszłym tygodniu.

Według "Gazety Wyborczej" natomiast, podczas czwartkowego tajnego spotkania dotyczącego oddłużenia szpitali minister zdrowia trzykrotnie groziła dymisją.

Ewa Kopacz chce, by możliwe ulżyć szpitalom i samorządom w momencie przejęcia szpitali. Ich zadłużenie sięga 9 miliardów złotych, z czego ponad 2 i pół miliarda to zobowiązania wobec Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, PFRON i innych instytucji. Minister zdrowia chciałaby umorzenia tej części długów. Szef resortu finansów godzi się maksymalnie na 30 procent.

ZOBACZ TAKŻE:

Premier Donald Tusk powiedział, że popiera decyzję Najwyższej Izby Kontroli o przeprowadzeniu kontroli w resorcieWaldemara Pawlaka. Kontrola - jak pisze dzisiejsza "Rzeczpospolita" - miałaby dotyczyć nadzoru organów państwa nad bezpieczeństwem sieci przesyłowych energii elektrycznej.

Donald Tusk powiedział, że Najwyższa Izba Kontroli jest po to, by kontrolując i wskazując słabe strony, pomagać w procesie optymalizacji decyzji. Premier dodał, że liczy na szczegółową i rzetelną kontrolę, która ułatwi dalsze podejmowanie decyzji.

Wniosek o przeprowadzeniu kontroli w Ministerstwie Gospodarki złożył prezydentLech Kaczyński. Wczoraj zapadła decyzja o jej przeprowadzeniu. Kontrola miałaby wykazać, czy Polska posiada system dający gwarancje bezpieczeństwa energetycznego.

Na Lubelszczyźnie gości premier Donald Tusk. Przed południem odwiedził kopalnię ,,Bogdanka" pod Łęczną. Pobyt premiera w KWK ,,Bogdanka" związany był z uruchomieniem kolejnego szybu oraz z planowaną prywatyzacją spółki i jej wejściem na Giełdę Papierów Wartościowych.

Premier Tusk powiedział, że wejście kopalni na giełdę jest bardzo obiecujące. Jeżeli wszystkie plany gospodarzy dzisiejszego spotkania się powiodą, będziemy mieli spółkę giełdową pracującą w tej branży na najwyższym poziomie.

Po południu premier Donald Tusk przyjedzie do Łukowa. Odwiedzi między innymi siedzibę firmy Łuksja, szkołę podstawową nr 5, gdzie ma przedstawić założenia rządowego programu "Moje boisko - Orlik 2012", oraz weźmie udział w uroczystej sesji Rady Miasta z okazji obchodów 775-lecia miasta oraz 605-lecia nadania miastu praw magdeburskich.

wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)