Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Protesty węgierskich celników

0
Podziel się
bEivegnF

Ponad 5 tysięcy celników i urzędników podatkowych demonstrowało w centrum Budapesztu, żądając podwyżek płac. Protest przed budynkiem ministerstwa finansów zorganizowały węgierskie związki zawodowe.
Na Plac Jozsefa Nadora demonstranci przyniesli ze sobą flagi narodowe i tablice z napisami "Celnicy też są ludzmi", "Nie dla podatków - tak dla kontrolerów". Protestujący twierdzili, że ich płace realne zmniejszyły się w ubiegłym roku o 20 procent. Rząd obciął kontrolerom podatkowym i celnikom dodatki specjalne i wstrzymał wypłacanie trzynastej pensji.
Podczas wystąpień przed budynkiem ministerstwa finansów uczestnicy demonstracji przypominali, że urzędnik podatkowy z wyższym wykształceniem i znajomością dwóch obcych języków, który nie cieszy się szacunkiem społecznym, wykonuje pracę za 100 tysięcy forintów miesięcznie (tj. około 400 euro). " Nie płacą nam za nadgodziny, sami musimy kupować pomoce kancelaryjne" - poskarżyli się uczestnicy demonstrancji w petycji przesłanej ministrowi finansów.

bEivegoi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)