Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rolnictwo - pomoc - powódź

0
Podziel się

Rolnicy poszkodowani w wyniku powodzi otrzymają pomoc bezpośrednią w wysokości od 2 do 4 tysięcy złotych w zależności od wielkości gospodarstwa. Według pierwszych szacunków, straty mogło ponieść 50 tysięcy rolników.

bEhYoPDV

Minister rolnictwa Marek Sawicki zaznaczył, że wysłano do Brukseli wniosek o wyrażenie zgody na pomoc finansową. W przyszłym tygodniu program pomocy ma zaakceptować rząd.

Minister Sawicki zaznaczył, że możliwe jest też rozłożenie na raty lub umorzenie składek na KRUS oraz czynszów dzierżawnych płaconych do Agencji Nieruchomości Rolnych.

Jego zdaniem, właściciele gospodarstw będą mogli otrzymać też pomoc rzeczową taką jak ziarno czy mleko w proszku, ale to dopiero po oszacowaniu strat.

bEhYoPDX

Wicepremier minister gospodarki Waldemar Pawlak uważa, że rolnicy są w szczególnie trudnej sytuacji, bo pierwsze plony będą mieli dopiero za rok, dlatego ważna jest pomoc materialna dla nich.

W przyszłym tygodniu rząd ma ostatecznie zdecydować, jaką pomoc dostaną przedsiębiorcy poszkodowani w powodzi. Wczoraj rząd zdecydował, że na odbudowę domu każda rodzina może otrzymać 100 tysięcy złotych.

bEhYoPEy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)