Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rozpoczął się protest kierowców TIR-ów

0
Podziel się:

Na godzinę zatrzymali swoje ciężarówki na poboczach i przydrożnych parkingach.

Rozpoczął się protest kierowców TIR-ów
(PAP/Mirosław Trembecki)

W całym kraju rozpoczął się protest kierowców ze Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce. Na godzinę zatrzymali swoje ciężarówki na poboczach i przydrożnych parkingach.

Kierowcy TIR -ów protestują w ten sposób przeciwko nowelizacji ustawy o drogach publicznych. Na dziś zaplanowano pierwsze sejmowe czytanie projektu ustawy, który przewiduje m.in. zniesienie winiet.

Szef Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, Jan Buczek zarzuca rządowi brak konsultacji związanych z wprowadzeniem opłat za korzystanie z autostrad i innych dróg krajowych w miejsce dotychczasowych winiet. Winiety umożliwiają kierowcom tirów bezpłatny przejazd autostradami.Transportowcy obawiają się, że dodatkowe opłaty sprawią, iż działalność ich firm stanie się nieopłacalna.

Przedsiębiorcy domagają się także obniżenia akcyzy na olej napędowy dla firm transportowych a także udrożnienia granicy wschodniej, złagodzenia skutków wysokiego kursu złotówki wobec euro i zniesienia ograniczeń dotyczących wwozu paliwa do Polski.

Udział w dzisiejszym proteście zadeklarowało ponad sto tysięcy kierowców. Jeżeli akcja nie przyniesie skutku, transportowcy zapowiadają kolejne, ostrzejsze formy protestu.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)