Notowania

la manche
05.04.2010 17:06

Ruch po La Manche wciąż utrudniony

Związki zawodowe jednego z przewoźników podjęły decyzję o przedłużeniu akcji protestacyjnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(wirralwater/CC/Flickr)

W dalszym ciągu w poważnym stopniu utrudniony jest ruch promowy na Kanale La Manche. Związki zawodowe jednego z przewoźników podjęły decyzję o przedłużenia akcji protestacyjnej, co najmniej do wtorku.

Strajkujący domagają się podwyżek wynagrodzeń o około 100 euro. Skarżą się także na niewystarczającą liczebnie obsadę załóg szczególnie na nocnych trasach.

Od piątku promy linii SeaFrance kursujące na trasie między Calais a Dover są unieruchomione w porcie po francuskiej stronie. Dyrekcja ocenia straty poniesione w wyniku strajku na niemal półtora miliona euro. Jednocześnie ostrzega, że strajk może okazać się finansowym gwoździem do trumny i doprowadzić do bankructwa firmy.

Zamiast 58 tysięcy pasażerów, promy SeaFrance w wielkanocny weekend zdołały przewieźć 4 tysiące osób. Od października ubiegłego roku, w wyniku konkurencyjności ofert ekspresu Eurostar łączącego kontynent z Wyspami Brytyjskimi tunelem pod Kanałem La Manche SeaFrance, co miesiąc traci 3 miliony euro.

Firma jest filią francuskich kolei państwowych SNCF, których związki zawodowe zapowiedziały strajk zaczynający się od wtorku.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: la manche, prom, strajk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz