Notowania

wiadomości
01.03.2011 17:29

Rząd-nowotwory-uchwała

Rząd przyjął harmonogram zadań wykonywanych w ramach wieloletniego Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych w 2011 roku. Zapoznał się też z kierunkami rozwoju tego programu na lata 2012 i 2013.

Podziel się
Dodaj komentarz

Uchwała w sprawie harmonogramu zawiera zadania, które będą wykonywane w tym roku oraz terminy ogłoszenia postępowań konkursowych i podpisania umów. Zgodnie z ustawą na realizację programu w tym roku zaplanowano 250 milionów złotych. Pieniądze będą przeznaczone głównie na na działania prewencyjne i programy profilaktyczne, których celem jest zapobiegania zachorowaniom na nowotwory piersi, szyjki macicy i jelita grubego. Prowadzone będą też działania na rzecz poprawy jakości leczenia nowotworów u dzieci.
Część pieniędzy zostanie przeznaczona na wyposażenie w lepszy sprzęt gabinetów radioterapii, oddziałów torakochirurgii i pulmonologii. Kupowane będą rezonanse magnetyczne.
Zgodnie z założeniami celem programu jest doprowadzenie do osiągnięcia średnich europejskich wskaźników w zakresie wczesnego wykrywania nowotworów. Ma temu służyć wdrożenie programów badań przesiewowych oraz utworzenie systemu monitorowania skuteczności zwalczania nowotworów w skali kraju i w poszczególnych regionach.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz