Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rząd przyjął nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

0
Podziel się

Rząd przyjął nowelizację  ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz projekt ustawy o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców. Projekt nowelizacji zwalnia z podatku zapomogi wypłacane z funduszy związków zawodowych i socjalnego.

bEhKrTvV

Zgodnie z projektem ustawy, zwolnieniem z podatku będą objęte zapomogi wypłacane przez zakładową organizację związkową w wysokości nieprzekraczającej 638 złotych.

Ponadto nowelizacja przewiduje zwolnienie z opodatkowania kwot wypłaconych z funduszu socjalnego lub funduszu związków zawodowych na działalność socjalną. Zwolnieniem będzie objęte świadczenie w wysokości nie przekraczającej 380 zł w danym roku podatkowym
Z kolei projekt ustawy o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego .przewiduje udzielenie pomocy pracownikom i przedsiębiorcom. Zaproponowane rozwiązania służą elastycznemu organizowaniu czasu pracy, dostosowanemu do bieżącej sytuacji przedsiębiorcy.

Bezpośrednią pomocą finansową może zostać objętych prawie 250 tysięcy osób zatrudnionych u przedsiębiorców, którzy mają przejściowe trudności finansowe. Z tej grupy prawie 50 tysięcy osób będzie mogło skorzystać ze szkoleń lub studiów podyplomowych, które zostaną w dużej części zrefundowane przez państwo.

bEhKrTwy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)