Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bezrobocie
02.03.2009 23:04

"Rzeczpospolita"- Boimy się bezrobocia- sondaż

Polacy w czasach kryzysu oczekują od rządu niższych podatków, wsparcia w utrzymaniu zatrudnienia i mniejszej biurokracji - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej". Według badania, naszych rodaków najmniej przekonuje bezpośrednia pomoc finansowa.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ankietowani mogli wskazać pięć z z dwudziestupięciu pozycji, które były w ostatnich tygodniach przedstawiane jako pomysły na pobudzenie gospodarki. Zdaniem Polaków, aby skutecznie przeciwdziałać kryzysowi, gabinet Donalda Tuska powinien skoncentrować się na dopłatach dla firm do nowych miejsc pracy - 36 procent naszych rodaków wskazywała na takie właśnie rozwiązanie. Blisko co trzeci badany wskazywał na mniejsze PIT i VAT, usuwanie barier biurokratycznych oraz promowanie polskich produktów.
Badani wskazywali także te rozwiązania, które ich zdaniem - mogły przynieść najmniej korzyści lub wręcz szkodzić. Jako najczęściej nieakceptowane działania antykryzysowe Polacy wymienili dopłaty do sprzedawanych polskich samochodów, pomoc dla banków oraz szybsze wejście do strefy euro.
Sondaż na zlecenie "Rzeczpospolitej" przeprowadziła firma GFK Polonia.

IAR/"Rzeczpospolita"/as/jędras

Tagi: bezrobocie, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz