Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pis
25.03.2006 01:12

"Rzeczpospolita" - Euroofensywa PiS

Prawo i Sprawiedliwość planuje utworzenie nowej, międzynarodowej frakcji politycznej w Parlamencie Europejskim. Filarem nowej eurogrupy ma być wpływowa brytyjska Partia Konserwatywna.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Rzeczpospolita" ustaliła, że w poniedziałek do Polski przyjeżdża William Hague, minister spraw zagranicznych w gabinecie cieni brytyjskich konserwatystów. Spotka się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, premierem Kazimierzem Marcinkiewiczem i marszałkiem Sejmu Markiem Jurkiem. Mają rozmawiać między innymi o nowej frakcji w Parlamencie Europejskim.
Podstawowym warunkiem jej powstania jest opuszczenie przez brytyjskich konserwatystów najpotężniejszej w tej chwili frakcji w Parlamencie Europejskim - chadeków. Do Brytyjczyków i PiS mogłaby dołączyć między innymi czeska prawicowa ODS. Wspólnym mianownikiem dla tych ugrupowań będzie umiarkowany sceptycyzm wobec integracji europejskiej i zabieganie o interesy narodowe wewnątrz Unii Europejskiej.
Według obliczeń "Rzeczpospolitej" w nowej eurofrakcji może się znaleźć nawet 65 eurodeputowanych. W ten sposób europejscy konserwatyści dołączyliby do największych grup w Parlamencie Europejskim. Więcej na ten temat w "Rzeczpospolitej".

Rzeczpospolita/km/jędras

Tagi: pis, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz