Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Służba zdrowia po nowemu. Ministerstwo ujawnia plan

0
Podziel się

Ustawa regulująca rynek usług zdrowotnych, nie przewiduje możliwości rezygnacji z NFZ i wybrania innego ubezpieczyciela.

Służba zdrowia po nowemu. Ministerstwo ujawnia plan
(beerkoff/iStockphoto)
bDzGGYNx

Planowana przez rząd ustawa regulująca rynek usług zdrowotnych, nie przewiduje możliwości rezygnacji z NFZ i wybrania innego ubezpieczyciela -

Wczoraj Ministerstwo Zdrowia przedstawiło plany na najbliższe lata. Resort zapowiedział między innymi przygotowanie ustawy o dodatkowych ubezpieczeniach zdrowotnych.

Wiceminister zdrowia Sławomir Neumann mówi _ Dziennikowi Gazecie Prawnej _, że możliwość rezygnacji z funduszu nie miałaby sensu, bo ilość pieniędzy i tak zostałaby taka sama, więc podzielenie rynku na większą liczbę płatników, nie rozwiąże problemów.

bDzGGYNz

Ustawa ma za to wprowadzić przepisy - czytamy w _ Dzienniku Gazecie Prawnej _ - które ograniczą dyskryminację ze względu na wiek. Obecnie na rynku brakuje ofert dla osób powyżej 60. roku życia. Ministerstwo zaznacza, że prawo do korzystania z polis powinny mieć również osoby w tej grupie wiekowej.

Resort przekonuje też, że ustawa nie naruszy koszyka świadczeń gwarantowanych. Każdy będzie miał dostęp do publicznego leczenia jak do tej pory. Resort liczy, że ustawa upowszechni prywatne usługi w zakresie podstawowej opieki medycznej, co znacznie odciąży NFZ. Jak mówi Sławomir Neumann, jest szansa, ze ustawa
zostanie uchwalona w przyszłym roku przez Sejm i wejdzie w życie w 2014 roku.

bDzGGYOa
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)