Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
służba zdrowia
23.10.2012 06:45

Służba zdrowia po nowemu. Ministerstwo ujawnia plan

Ustawa regulująca rynek usług zdrowotnych, nie przewiduje możliwości rezygnacji z NFZ i wybrania innego ubezpieczyciela.

Podziel się
Dodaj komentarz
(beerkoff/iStockphoto)

*Planowana przez rząd ustawa regulująca rynek usług zdrowotnych, nie przewiduje możliwości rezygnacji z NFZ i wybrania innego ubezpieczyciela - *

Wczoraj Ministerstwo Zdrowia przedstawiło plany na najbliższe lata. Resort zapowiedział między innymi przygotowanie ustawy o dodatkowych ubezpieczeniach zdrowotnych.

Wiceminister zdrowia Sławomir Neumann mówi _ Dziennikowi Gazecie Prawnej _, że możliwość rezygnacji z funduszu nie miałaby sensu, bo ilość pieniędzy i tak zostałaby taka sama, więc podzielenie rynku na większą liczbę płatników, nie rozwiąże problemów.

Ustawa ma za to wprowadzić przepisy - czytamy w _ Dzienniku Gazecie Prawnej _ - które ograniczą dyskryminację ze względu na wiek. Obecnie na rynku brakuje ofert dla osób powyżej 60. roku życia. Ministerstwo zaznacza, że prawo do korzystania z polis powinny mieć również osoby w tej grupie wiekowej.

Resort przekonuje też, że ustawa nie naruszy koszyka świadczeń gwarantowanych. Każdy będzie miał dostęp do publicznego leczenia jak do tej pory. Resort liczy, że ustawa upowszechni prywatne usługi w zakresie podstawowej opieki medycznej, co znacznie odciąży NFZ. Jak mówi Sławomir Neumann, jest szansa, ze ustawa
zostanie uchwalona w przyszłym roku przez Sejm i wejdzie w życie w 2014 roku.

Tagi: służba zdrowia, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz