Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pis
24.02.2007 07:17

Sygnały Dnia - senator A. Mazurkiewicz z PiS za referendum w sprawie Rospudy

Senator Andrzej Mazurkiewicz z jest zdania, że referendum w sprawie obwodnicy Augustowa jest najlepszym możliwym wyjściem. Gość Programu Pierwszego Polskiego Radia przyznał jednak, że tak naprawdę każda decyzja w tej sprawie będzie zła. Wyjaśnił, że w przypadku Rospudy trzeba postawić naprzeciw siebie interesy i bezpieczeństwo mieszkańców Augustowa oraz unikalną przyrodę. Senator Mazurkiewicz podkreślił, że to mieszkańcy Podlasia muszą zdecydować, czy chcą szybko mieć autostradę i naruszyć ekosystem, czy mogą poczekać jeszcze kilka lat na obwodnicę i ocalić Dolinę Rospudy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Senator Mazurkiewicz uważa, że na razie jest za wcześnie na przeprowadzenie referendum w sprawie budowy tarczy antyrakietowej. Gość Programu Pierwszego Polskiego Radia wyjaśnił, że nad propozycją Amerykanów trzeba się bardzo dokładnie zastanowić. Tłumaczy, że należy odpowiedzieć na pytanie, jaki wpływ na bezpieczeństwo Polski będzie miała tarcza antyrakietowa i co nasz kraj na niej zyska.

Senator Mazurkiewicz powiedział, że rząd w Warszawie musi upewnić się odnośnie tego, jak prawdziwe i szczere są intencje Waszyngtonu. Wyjaśnił, że musimy ustalić, czy propozycja umieszczenia elementów tarczy antyrakietowej nie jest tylko elementem gry geopolitycznej i kartą przetargową w rozmowach Stanów Zjednoczonych z Rosją. Gość "Sygnałów Dnia" zapewnił, że w pełni popiera stanowisko polskiego rządu, który bardzo ostrożnie i wstrzemięźliwie podchodzi do całej sprawy.

Tagi: pis, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz