Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szpitale coraz chętniej się przekształcają

0
Podziel się

Rośnie zainteresowanie samorządów tak zwanym planem B.

Szpitale coraz chętniej się przekształcają
(thelinke/iStockphoto)
bEihBiDF

Rośnie zainteresowanie samorządów tak zwanym planem B. Coraz więcej podległych im szpitali staje się spółkami.

Jak pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _, od momentu przyjęcia planu w kwietniu ubiegłego roku 47 samorządów złożyło wnioski o spłatę części długów szpitali w zamian za ich przekształcenie w spółki. Na ten cel w tym roku budżet zarezerwował 350 milionów złotych.

W ramach _ planu B _ pomoc otrzymują samorządy, które przygotują i przyjmą plan restrukturyzacji, powołają spółkę kapitałową, przedstawią biznesplan oraz propozycję spłaty zobowiązań.

bEihBiDH

_ Dziennik Gazeta Prawna _ dodaje, że Ewa Kopacz, minister zdrowia, nie wyklucza, iż jeżeli wniosków będzie więcej, program oddłużenia placówek służby zdrowia będzie kontynuowany przez kolejne lata. Teraz ma on działać tylko do końca 2011 roku.

Czytaj w Money.pl
*Prywatne ubezpieczenia. Chce ich 70 procent Polaków * Na leczenie w przyszłym roku NFZ zamierza przeznaczyć 54,5 mld złotych. To o 670 mln złotych więcej niż w tym roku. Polacy jednak nie są zadowoleni z publicznej służby zdrowia. Ponad połowa z nas uważa, że prywatne ubezpieczenie poprawiłoby złą opiekę zdrowotną - wynika z ankiety Money.pl
*Szpitale w pętli długów. A plan B tylko na papierze * Na oddłużenie i restrukturyzację szpitali rząd obiecał przeznaczyć ponad 2,6 mld złotych. Ale jak dotąd w ramach tzw. planu B nie przekształcono ani jednego ZOZ-u.
*Wydajemy miliardy na prywatne leczenie * Bezpłatna służba zdrowia to mit. W 2008 roku każdy Polak do leczenia dopłacił średnio 737 zł - wynika z szacunków Money.pl.
bEihBiEi
wiadomości
KOMENTARZE
(0)