Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tusk: Przekształcanie szpitali to jedyna droga

0
Podziel się:

Premier i minister zdrowia biorą udział w konferencji Ratujmy polskie szpitale.

Tusk: Przekształcanie szpitali to jedyna droga
(PAP/Radek Pietruszka)

Szef rządu i minister zdrowiaEwa Kopaczbiorą udział wPierwszej Regionalnej Konferencji _ Ratujmy polskie szpitale _ w Olecku.

Donald Tusk zapewnił, że wszystkie szpitale, które zmienią formę prawną szpitala - z samodzielnego, publicznego ZOZ-u na niepubliczny - będą mogły skorzystać z pomocy finansowej z budżetu państwa. Minister zdrowia Ewa Kopacz zaznaczyła, że szpital w Olecku jest przykładem placówki, która jest niepublicznym szpitalem, gdzie pacjenci nie płacą i są zadowoleni.

W konferencji biorą udział samorządowcy idyrektorzy szpitali z czterech województw: warmińsko-mazurskiego,podlaskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Na Warmii i Mazurach są cztery przekształcone szpitale: w Ostródzie,Ełku, Nowym Mieście Lubawskim i Olecku. Ten ostatni - olecką Olmedicę - odwiedzą dziś premier i szefowa resortu zdrowia.

Szpital został przekształcony w 2003 roku. Placówka nie ma długów, inwestuje w nowy sprzęt i szkolenia personelu. Zadłużenie wszystkich 38 szpitali w regionie sięga 40 milionów złotych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)