Notowania

reforma służby zdrowia
30.03.2009 12:20

Tusk: Przekształcanie szpitali to jedyna droga

Premier i minister zdrowia biorą udział w konferencji Ratujmy polskie szpitale.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Szef rządu i minister zdrowiaEwa Kopaczbiorą udział wPierwszej Regionalnej Konferencji _ Ratujmy polskie szpitale _ w Olecku.

Donald Tusk zapewnił, że wszystkie szpitale, które zmienią formę prawną szpitala - z samodzielnego, publicznego ZOZ-u na niepubliczny - będą mogły skorzystać z pomocy finansowej z budżetu państwa. Minister zdrowia Ewa Kopacz zaznaczyła, że szpital w Olecku jest przykładem placówki, która jest niepublicznym szpitalem, gdzie pacjenci nie płacą i są zadowoleni.

W konferencji biorą udział samorządowcy idyrektorzy szpitali z czterech województw: warmińsko-mazurskiego,podlaskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Na Warmii i Mazurach są cztery przekształcone szpitale: w Ostródzie,Ełku, Nowym Mieście Lubawskim i Olecku. Ten ostatni - olecką Olmedicę - odwiedzą dziś premier i szefowa resortu zdrowia.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Lekarze z Torunia strajkują. Dyrekcja na nich donosi ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/iar/artykul/lekarze;z;torunia;strajkuja;dyrekcja;na;nich;donosi,22,0,436758.html )
* [ Będzie prezydencki pakiet ustaw zdrowotnych ]( http://news.money.pl/artykul/bedzie;prezydencki;pakiet;ustaw;zdrowotnych,178,0,432050.html )

Szpital został przekształcony w 2003 roku. Placówka nie ma długów, inwestuje w nowy sprzęt i szkolenia personelu. Zadłużenie wszystkich 38 szpitali w regionie sięga 40 milionów złotych.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: reforma służby zdrowia, Ewa Kopacz, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz