Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA nie dadzą Polsce nowych samochodów odpornych na miny

0
Podziel się

Polska nie dostanie od Stanów Zjednoczonych dodatkowych, odpornych na miny samochodów typu MRAP do wykorzystania w Afganistanie. Amerykanie na razie tylko zgodzili się, by Polacy przez dłuższy czas korzystali z pożyczonych dotychczas 30 samochodów. Poinformował o tym minister obrony Bogdan Klich po spotkaniu z amerykańskim sekretarzem obrony Robertem Gatesem.  

bEgReEKZ

"Amerykanie mają w tej chwili własne duże potrzeby i te dodatkowe samochody, które przerzucają do Afganistanu, będą wykorzystywać na własny użytek. Będziemy musieli w inny sposób wzmocnić nasze zdolności techniczne" - relacjonował przebieg rozmowy minister Klich. Zastrzegł jednak, że Polska i tak bardzo skorzystała na wypożyczonych 30 samochodach. "Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. Od kilku miesięcy korzystamy ze sprzętu amerykańskiego, nie płacąc za te samochody ani grosza, a one tak naprawdę doprowadziły do tego, że od sierpnia zeszłego roku nie było żadnej ofiary pośród polskich żołnierzy i zawdzięczamy to leasingowi amerykańskiemu" - powiedział minister Klich.

Ponieważ Amerykanie nie dadzą dodatkowych samochodów, nasi żołnierze będą jeździć nadal Rosomakami. Kolejnych 13 Rosomaków zostanie przerzuconych do końca tego miesiąca do Afganistanu. W transporcie pomogą Amerykanie.

bEgReELC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)