Notowania

usa
04.11.2008 08:03

USA: Polonia głosuje w wyborach prezydenckich

Amerykanie wybierają prezydenta. Nowym lokatorem Białego Domu prawdopodobnie zostanie Barack Obama, któremu większość sondaży daje co najmniej 6-procentową przewagę nad Johnem McCainem.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wśród głosujących będzie sporo mieszkających w USA Polaków, którzy mają amerykański paszport. Mimo że Polonia od zawsze głosuje na prawicę, tym razem prawdopodobnie większość naszych rodaków wybierze Baracka Obamę.

Dziennikarka Wietrznego Radia w Chicago Magda Nytko-Partyka powiedziała wysłannikowi Polskiego Radia, że w ciągu ostatnich tygodni Polacy diametralnie zmienili swoje preferencje wyborcze.

Według niej kryzys ekonomiczny może sprawić, że takie sprawy, jak stosunek do życia poczętego lub wyznanie religijne mogą ustąpić miejsca pieniądzom i życiu ekonomicznemu.

Wielu Polaków mieszkających w Stanach Zjednoczonych pracowało w handlu nieruchomościami czy budownictwie. Branże te zostały najmocniej dotknięte przez kryzys finansowy. To jeden z powodów, dla których część Polaków zdecydowała się na powrót do ojczyzny.

Tagi: usa, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz