Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
23.08.2008 19:53

USA: Wybór Joe Bidena na wiceprezydenta zapowiada ostrą kampanię

Wybór przez Baracka Obamę kandydatury Joe Bidena na wiceprezydenta zapowiada ostrą kampanię wyborczą w Stanach Zjednoczonych. Według komentatorów, doświadczonemu Bidenowi będzie łatwiej niż Obamie atakować kandydata Republikanów Johna McCaina.

Podziel się
Dodaj komentarz

Największą słabością Baracka Obamy jest brak doświadczenia w polityce zagranicznej. Jego rywal John McCain bezlitośnie wykorzystywał ten argument w swojej kampanii wyborczej, a Obama nie czuł się komfortowo odpowiadając na ataki ze strony doświadczonego senatora, weterana wojny w Wietnamie.

Joe Biden nie będzie miał tego rodzaju skrupułów. 66-letni, siwowłosy senator jest bowiem niekwestionowanym autorytetem w sprawach międzynarodowych, od lat zasiada w komisji spraw zagranicznych Seantu. Biden był pierwszym amerykańskim Kongresmanem, który po rosyjskiej inwazji na Gruzję pojechał do Tbilisi.

Siłą, ale jednocześnie słabością Joe Bidena jest jego bezpośredniość. To on nazwał kiedyś Baracka Obamę pierwszym czarnoskórym politykiem, który jest elokwentny, inteligentny i czysty. Komentatorzy są jednak zdania, że Biden wniesie w kampanię Baracka Obamy więcej agresywności i uspokoi wyborców dla których istotne są kwestie bezpieczeństwa narodowego. Niektórzy obserwatorzy porównują wybór Bidena do wyboru Dicka Cheneya przez prezydenta George'a Busha.

Tagi: usa, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz