Notowania

usa
03.01.2010 09:39

USA zamknęły ambasadę w Jemenie

Podziel się
Dodaj komentarz
   Stany Zjednoczone zamknęły swoją ambasadę w Jemenie. Amerykańskie władze podjęły tę decyzję po powtarzających się groźbach terrorystów, związanych z Al-Kaidą.
   Ekstremiści, działający na Półwyspie Arabskim, zapowiadali ataki na placówki Stanów Zjednoczonych na terenie Jemenu. Wczoraj w stolicy tego kraju Sana złożył wizytę amerykański generał David Petraeus. Spotkał się on z prezydentem Jemenu Ali Abdallahem Salehem. Podczas rozmowy miały być poruszone tematy wzajemnej współpracy w zwalczaniu terroryzmu.
   [Barack Obama](https://wiadomosci.wp.pl/barack-obama-6030153811968641c) zapowiedział wczoraj wzmocnienie współpracy z Jemenem w zwalczaniu terroryzmu. Stany Zjednoczone mają udzielić wsparcia jemeńskim siłom bezpieczeństwa. Obejmie to między innymi szkolenie i współpracę wywiadowczą. Wcześniej szef jemeńskiej dyplomacji skrytykował państwa zachodnie, w tym Stany Zjednoczone, za nie udzielanie wystarczającego wsparcia jego państwu.
   Decyzja Waszyngtonu ma związek z ostatnią próbą ataku na samolot amerykańskich linii lotniczych. Śledztwo wykazało, że zamachowiec został wyszkolony i wyposażony przez jemeńską organizację terrorystyczną powiązaną z Al-Kaidą. Barack Obama zapowiedział wczoraj, że organizatorzy ataku odpowiedzą za swoje działania.
Tagi: usa, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz