Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W Poznaniu radzą nad ocieplającym się klimatem

0
Podziel się:

W imprezie weźmie udział około ośmiu tysięcy osób między innymi Al Gore i Arnold Schwarzeneger.

W Poznaniu radzą nad ocieplającym się klimatem
(EPA/PAP)

W Poznaniu rozpoczęła się Międzynarodowa Konferencja Klimatyczna COP 14. Podczas dwóch tygodni obrad, delegacje z ponad 190 krajów świata będą debatować nad sposobami ograniczenia zmian klimatu.

Na szczyt mają przyjechać laureaci Pokojowej Nagrody Nobla: Lech Wałęsa, Al Gore, Wangari Maathai, Michaił Gorbaczow. Ale w Poznaniu wszyscy czekają na Arnolda Schwarzenegera. Poznańska konferencja klimatyczna to największa tegoroczna impreza tego typu na świecie - mówi wiceminister środowiska Janusz Zalewski.

POSŁUCHAJ JANUSZA ZALEWSKIEGO:

Wiceminister Zalewski dodaje, że według przewidywań większości naukowców, klimat w 2050 roku ociepli się o około 2 stopnie Celsjusza.
Sukcesem konferencji byłoby więc skłonienie wszystkich państw świata do ograniczenia emisji dwutlenku węgla i powstrzymanie ocieplania się klimatu.

POSŁUCHAJ JANUSZA ZALEWSKIEGO:

ZOBACZ TAKŻE:

Wiceprezes Polskiej Grupy Energetycznej Henryk Majchrzak popiera walkę z ociepleniem, ale dodaje, że surowe limity emisji CO2 oznaczają wzrost cen:

POSŁUCHAJ HENRYKA MAJCHRZAKA:

Wiceprezes Polskiej Grupy Energetycznej dodaje, że wzrost cen będzie odczuwalny dla przeciętnego odbiorcy energii.

POSŁUCHAJ HENRYKA MAJCHRZAKA:

COP-14 to jedna z największych konferencji, jakie kiedykolwiek odbywały się w Polsce. Zorganizowano ją na powierzchni 42 tysięcy metrów kwadratowych. Obsługiwać będzie ją ponad pięciuset wolontariuszy, pięćset osób obsługi technicznej i ponad ośmiuset dziennikarzy. Delegaci będą obradować na dwóch salach plenarnych, mogących pomieścić ponad dwa i pół tysiąca osób.

W Imprezie, organizowanej przez ONZ, weźmie w niej udział około ośmiu tysięcy osób z większości państw świata. Koszt konferencji to 90 milionów złotych. COP-14 odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

ZOBACZ TAKŻE:
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)