Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rodzice
30.08.2008 13:50

Warmia i Mazury: W Bogaczewie i w Kalniku rodzice okupują 2 szkoły podstawowe

W Bogaczewie i w Kalniku (gmina Morąg) na Warmii i Mazurach rodzice okupują dwie szkoły podstawowe. Sprzeciwiają się w ten sposób decyzji o ich zamknięciu.

Podziel się
Dodaj komentarz

W Bogaczewie rodzice spędzili w szkole już drugą noc. W pobliskim Kalniku rodzice również rozpoczęli całodobową okupację szkoły.

Decyzję o zamknięciu szkół radni z Morąga podjęli w środę. Od pierwszego września dzieci z Kalnika będą się uczyć w Łącznie, a z Bogaczewa w Morągu.

Rodzice protestujący w Bogaczewie zamierzają zorganizować początek roku szkolnego w okupowanej szkole. Boją się codziennych dojazdów i - jak mówią - braku akceptacji ich dzieci ze strony uczniów miejskiej szkoły.

Zdaniem burmistrza Morąga, Tadeusza Sobierajskiego, szkoły muszą zostać zamknięte, bo za mało jest dzieci w klasach. Według burmistrza nie ma tam również odpowiednich warunków do prowadzenia zajęć sportowych.

Grupa rodziców wspólnie z radnymi, którzy sprzeciwiali się zamknięciu szkół, złożyli w biurze prawnym wojewody zaskarżenie uchwały likwidującej obie placówki.

W ciągu siedmiu dni Rada Miasta musi przesłać przyjętą uchwałę do wojewody. Na ewentualne uchylenie uchwały radnych wojewoda będzie miał 30 dni. Jeśli tak postąpi, z kolei radni będą mogli się odwołać od jego decyzji w wojewódzkim sądzie administracyjnym.

.

Tagi: rodzice, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz