Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lepper
02.09.2006 13:40

Wicepremier Lepper: tegoroczne zbiory będą mniejsze nawet o 70 procent

Andrzej Lepper przyznał, że tegorocznych strat w rolnictwie nie będzie można zrównoważyć pomocą rządową. Susze i powodzie zmniejszyły zbiory o 30 ,40 a w niektórych regionach o 70 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zdaniem wicepremiera Leppera, który dziś złożył wizytę w Częstochowie, konieczne jest wprowadzenie powszechnego, a nawet obowiązkowego ubezpieczenia rolników.Takie ubezpieczenie gwarantowałoby znaczne pokrycie strat w rolnictwie spowodowanych suszą, powodzią lub innymi działaniami pogody. Andrzej Lepper mówił o możliwości uzyskania wtedy przez rolników do 1 500 złotych za każdy hektar strat.
Andrzej Lepper nie chciał dziś komentować sporu o odwołanie szefa sejmowej komisji rolnictwa Wojciecha Mojzesowicza. Stwierdził jedynie, że z tego powodu koalicja rządowa na pewno nie ucierpi. Nie wykluczył jednak, że problemy w koalicji mogą powstać w związku z różnicą zdań na temat przyszłorocznego budżetu.
Wicepremier, minister rolnictwa otworzył dziś w Częstochowie Krajową Wystawę Rolniczą, która towarzyszy jasnogórskim dożynkom.

Tagi: lepper, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz