Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ustawa
22.10.2006 18:43

"Wprost" - Gwiazdowski o ustawach

Prezydent Centrum imienia Adama Smitha Robert Gwiazdowski pisze we "Wprost", że parlamentarzyści nie przygotowują wielu ustaw potrzebnych gospodarce.

Podziel się
Dodaj komentarz

Autor ostrzega, że jeśli szybko nie zostanie uchwalona nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, to po nowym roku nie będzie można zarejestrować nowej firmy. Obecna ustawa przewiduje bowiem, że ma się to odbywać w przysłowiowym jednym okienku. Tymczasem żaden urząd nie jest do tego przygotowany.
Ustawowego uregulowania potrzebuje też sprawa wypłat emerytur z Otwartych Funduszy Emerytalnych. Pierwsze wypłaty nastąpią już za 3 lata. Jeśli ustawa nie zostanie uchwalona, to będzie je wypłacał Zakład Ubezpieczeń SpołecznychUbezpieczeń Społecznych razem ze swoją emeryturą. Ponieważ, zdaniem Gwiazdowskiego, emerytura z OFE będzie niska, to odpowiedzialnością za to zostanie obarczony właśnie ZUS.
Inna potrzebna nowelizacja to zmiana ustawy o akcyzie. Od nowego roku akcyza za prąd ma być płacona nie przez producentów, ale przez dystrybutorów. W przeciwnym razie Unia Europejska nałoży na nas kary. Inna ustawa powinna zdefiniować "budownictwo społeczne". Bez tego bowiem stawka VAT na wszystkie mieszkania wzrośnie z 7 do 22 procent. Więcej na ten temat w najnowszym numerze tygodnika "Wprost".

"Wprost" 29 10/Siekaj/gaj

Tagi: ustawa, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz