Notowania

wulff
02.01.2012 12:22

Wulff pod obstrzałem mediów. Straszył dziennikarzy?

W niemieckich mediach pojawiają się kolejne zarzuty pod adresem prezydenta Christiana Wulffa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

W niemieckich mediach pojawiają się kolejne zarzuty pod adresem prezydenta Christiana Wulffa. Prasa informuje, że próbował on wpływać na dziennikarzy badających jego finanse.

Chodzi o artykuły, które przed Świętami Bożego Narodzenia pojawiły się w gazecie _ Bild _. Jego dziennikarze ujawnili bliskie związki prezydenta z bogatym przedsiębiorcą, od którego Christian Wulff miał pożyczyć pół miliona euro. Teraz okazuje się, że prezydent próbował wstrzymać publikację materiałów na ten temat.

Jak twierdzą gazety _ Sueddeutsche Zeitung _ i _ Frankfurter Allgemeine Zeitung _ Wulff miał straszyć redakcję _ Bilda _ zerwaniem kontaktów i sądem. Ale to nie jedyne nowe wątki w całej sprawie.

Media twierdzą też, iż prezydent mijał się z prawdą podając szczegóły swoich transakcji kredytowych ze znajomymi i bankami. Tygodnik _ Der Spiegel _ sugeruje nawet, że Christian Wulff mógł liczyć na wyjątkowo korzystne oprocentowanie kredytu, dzięki znajomościom z kierownictwem jednego z banków. Otoczenie prezydenta przekonuje, że to bezpodstawne zarzuty.

Czytaj więcej o prezydencie Niemiec Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: wulff, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz