Notowania

zakopane
26.04.2008 15:46

Zakopane i Sopot będą się wspólnie promować

Oba miasta chcą uchodzić za turystyczne stolice Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Momot)

Zakopane i Sopot podpisały umowę o współpracy w promowaniu obu kurortów.

Jest już nawet zaplanowana pierwsza wspólna akcja. Niebawem w pociągach Inter City Zakopane- Sopot będzie można zjeść góralskie przysmaki i dowiedzieć się o atrakcjach turystycznych obu miast.

Janusz Majcher burmistrz Zakopanego mówi, że pomysł jest taki, aby promować się wspólnie w całej Polsce. W Intercity podróżni będą otrzymywać materiały promocyjne, by wiedzieli, co ich czeka nad morzem, a jadący w góry znajdą oferty z rejonu Podhala. Władze Zakopanego chcą, by regionalne przysmaki, jak oscypek, były serwowane w barku w pociągu.

Jacek Karnowski, prezydent Sopotu mówi, że Zakopane i Sopot chcą nadal uchodzić za turystyczne stolice Polski, a współpraca ma im to umożliwić.

Inauguracyjny góralski pociąg wyruszy z Zakopanego do Sopotu 9 maja. Do składu będzie doczepiona specjalna salonka. W niej podróżni znajdą wszystko co pod Tatrami najlepsze- góralską muzykę, jedzenie i wiele niespodzianek. Górale pojadą do Sopotu, aby tam 10 maja uczestniczyć w oficjalnej inauguracji sezonu turystycznego nad Bałtykiem.

Tagi: zakopane, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz