Notowania

ubezpieczenie oc
10.02.2012 17:22

Zmiany w OC. Nie zapłacisz podwójnie

Koniec z podwójnym ubezpieczeniem OC. W najbliższą sobotę, 11 lutego wchodzą w życie przepisy znowelizowanej ustawy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bicycle Bob/CC/Flickr)

Koniec z podwójnym ubezpieczeniem OC. W najbliższą sobotę, 11 lutego wchodzą w życie przepisy znowelizowanej ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, które zlikwidują ten problem.

Dotychczas jeśli klient nie wypowiedział obowiązującej umowy z ubezpieczycielem w odpowiednim terminie i odpowiedniej formie, umowa była automatycznie przedłużana. Kierowcy, którzy zawierali nowe umowy, a źle rozwiązywali stare, musieli płacić podwójnie.

Jak mówi Tomasz Młynarski z biura Rzecznika Ubezpieczonych, automatycznie przedłużoną umowę będzie można wypowiedzieć w każdej chwili. Jednak zakładowi ubezpieczeń będzie się należała składka za faktycznie udzieloną ochronę ubezpieczeniową.

W myśl nowych przepisów wystarczy, że ubezpieczony przedstawi pisemne oświadczenie, w którym poinformuje, że zawarł umowę z inną firmą. W ten sposób umowa automatycznie przedłużona zostanie wypowiedziana. Nowelizacja znosi też automatyczne przedłużenie umowy ubezpieczenia OC na kolejny okres w razie sprzedaży auta. Oznacza to, że jeśli kupujący nie wypowie umowy zawartej przez poprzedniego właściciela, umowa i tak nie zostanie przedłużona.

Czytaj o zmianach OC w Money.pl
Koniec różnych cen OC dla mężczyzn i kobiet Trybunał Sprawiedliwości chce skończyć z różnicowaniem cen za polisy dla kobiet i mężczyzn.
Kierowca łatwiej zmieni ubezpieczyciela Ministerstwo ma rozwiązanie na tzw. pułapkę podwójnego OC.
Ubezpieczenie OC. Jutro znika pułapka Od jutra zniknie problem podwójnej polisy. Łatwiej będzie również ją wypowiedzieć. Nowe przepisy nie obejmą jednak wszystkich.
Tagi: ubezpieczenie oc, oc, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz