Notowania

kryzys w polsce
18.03.2009 16:30

Zwolnienia w IPN. Instytut musi oszczędzać

Pracę straci 120 osób, w tym prokuratorów - przyznaje rzecznik IPN Andrzej Arseniuk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Bednarczyk)

Instytut Pamięci Narodowej planuje zwolnić 120 pracowników, w tym prokuratorów. Rzecznik IPN Andrzej Arseniuk podkreślił, że dzieje się tak wyłącznie z przyczyn ekonomicznych. Jak podkreślił, Instytut ma o wiele niższy budżet niż w latach ubiegłych, dlatego też konieczne są redukcje.

_ Gazeta Wyborcza _ informuje, że na listach do zwolnienia mają znaleźć się ci, którzy otwarcie krytykują politykę Instytutu. Dziennik doniósł, że szef pionu śledczego IPN rozesłał 9 marca do szefów 11 oddziałów w całej Polsce poufne pismo, w którym prosił o wytypowanie prokuratorów do zwolnienia. Według gazety, wśród prokuratorów zwolnieni mają być ci, którzy krytykują obecne kierownictwo za lustrację Lecha Wałęsy, czy kompromitację z ekshumacją zwłok generała Władysława Sikorskiego.

Andrzej Arseniuk zaprzecza tym doniesieniom. Dodał, że nie wie nic o wewnętrznych pismach Instytutu. Rzecznik Instytutu podkreślił, że nie słyszał o żadnych negatywnych opiniach prokuratorów o funkcjonowaniu IPN.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: kryzys w polsce, ipn, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz