Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

14,6 tys. nauczycieli będzie mniej zarabiać

0
Podziel się:

14,6 tys. nauczycieli jest zagrożonych zmniejszeniem wynagrodzeń od 1 września br. o 25-30 proc. - wynika z danych z Systemu Informacji Oświatowej.

bFdPahYl

14,6 tys. nauczycieli jest zagrożonych zmniejszeniem wynagrodzeń od 1 września br. o 25-30 proc. - wynika z danych z Systemu Informacji Oświatowej.

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz wyjaśnia, że dotyczy to nauczycieli, którzy ukończyli studium nauczycielskie lub studium wychowania przedszkolnego, ale nie uzupełnili do tej pory wykształcenia do poziomu co najmniej licencjatu.

Finansowo mogą też stracić nauczyciele, którzy mieli etaty łączone, na przykład poloniści
Broniarz: Pracę może stracić ok. tysiąca nauczycielipracujący dodatkowo w bibliotekach. Teraz trzeba będzie mieć przygotowanie do pracy na stanowisku bibliotekarskim. Problemy mogą też mieć osoby, które mając kwalifikacje nauczania jednego przedmiotu nauczały też przedmiotów pokrewnych, co często się zdarza - w wyniku braku kadry nauczycielskiej - w szkołach wiejskich. Decyzje w tych sprawach będą podejmować dyrektorzy szkół.

bFdPahYn

Broniarz zdementował informacje podane w ubiegłym tygodniu przez media, że w początku roku szkolnego pracę straci z powodu braku kwalifikacji kilkanaście tysięcy nauczycieli. "Co najwyżej tysiąc nauczycieli w całej Polsce może od września stracić pracę - twierdzi prezes ZNP.

bFdPahYO
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)