Notowania

hazard
25.11.2009 17:36

80 proc. Polaków to przeciwnicy hazardu

Mężczyźni mają o hazardzie zdecydowanie lepsze zdanie niż kobiety - wynika z badania CBOS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KLH49/iStockphoto)

*60 proc. Polaków zdecydowanie sprzeciwia się hazardowi, dalsze 20 proc. - choć ocenia go negatywnie - nie jest w swych poglądach tak zdecydowane - wynika z badania CBOS. *

Prawie co piąty ankietowany (18 proc.) w mniejszym lub większym stopniu ma do hazardu stosunek pozytywny. Tylko 3 proc. pytanych przyznało wprost, że lubi hazard. Pozytywnie odnoszą się do hazardu wyraźnie częściej mężczyźni (24 proc.) niż kobiety (11 proc.)

_ - Polacy dość jednoznacznie określają swój stosunek do problemu tzw. jednorękich bandytów, czyli automatów o małych wygranych. Spośród możliwych rozwiązań problemu +jednorękich bandytów+ największa grupa ankietowanych (44 proc.) opowiedziała się za funkcjonowaniem takich automatów wyłącznie w kasynach licencjonowanych przez państwo _ - napisali analitycy CBOS.

Wyniki ankiety wskazują, że prawie jedna czwarta (23 proc.) badanych chciałaby w ogóle zlikwidować możliwość oficjalnego uprawiania gier hazardowych w Polsce, a co ósmy badany (13 proc.) opowiada się za pozostawieniem w miejscach publicznych automatów o małych wygranych, ale wyłącznie należących do państwa i połączonych w sieć, czyli tzw. wideoloterię.

Z kolei co dziesiąty pytany (10 proc.) nie chciałby żadnej zmiany obowiązujących obecnie przepisów, czyli jest za pozostawieniem swobody ustawiania tego typu automatów w miejscach publicznych.

Dane pochodzą z badania _ Aktualne problemy i wydarzenia _ zrealizowanego w dniach 4-9 listopada 2009 roku, na reprezentatywnej próbie 1096 osób.

Hazard w raportach Money.pl
*Legalny hazard w sieci ma dać 260 mln zł * Bukmacherzy alarmują: drakońskie podwyżki wykończą branżę.ki.
*Na hazardowej prohibicji państwo straci miliardy * Do kasy państwa nie wpłynie 3,5 mld zł z gier na automatach - szacuje Money.pl. Kolejnych setek milionów nie zarobimy na e-hazardzie.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Kapica: Ustawa hazardowa nie narusza przepisów UE ]( http://news.money.pl/artykul/kapica;ustawa;hazardowa;nie;narusza;przepisow;ue,214,0,560598.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: hazard, badanie, opinia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz