Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Alarm na europejskich lotniskach

0
Podziel się

Obowiązują zaostrzone środki ostrożności i wzmożone kontrole osobiste pasażerów lecących do USA.

Alarm na europejskich lotniskach
(PAP/EPA)
bDJzOBhh

Obowiązują zaostrzone środki ostrożności i wzmożone kontrole osobiste pasażerów lecących do USA. To rezultat ujawnienia informacji opróbie zamachu terrorystycznego na pokładzie Airbusa A330 lecącego z Amsterdamu do Detroit._ _

_ - Na całym świecie w przypadku lotów do Stanów Zjednoczonych bezterminowo obowiązują dodatkowe środki bezpieczeństwa _ - ogłosiły holenderskie służby antyterrorystyczne, informując, że zaostrzenia kontroli zażądały od wszystkich towarzystw lotniczych Stany Zjednoczone.

[ **

bDJzOBhj

"Al-Kaida testuje nowy rodzaj ładunku wybuchowego"** ]( http://news.money.pl/artykul/al-kaida;testuje;nowy;rodzaj;ladunku;wybuchowego,61,0,570685.html )
W ramach tych procedur pasażerowie są bardziej szczegółowo przeszukiwani, a bagaż podręczny podlega dodatkowej kontroli. Według władz lotniska Amsterdam-Schiphol nie powinno to jednak zakłócić ruchu lotniczego.

Zaostrzenie kontroli ogłosiły też porty lotnicze w Rzymie, Paryżu i Brukseli. Rozporządzenie w tej sprawie wydały także brytyjskie władze - poinformował operator brytyjskich lotnisk BAA.

W komunikacie napisano, że pasażerowie podróżujący do USA powinni zgłosić się do odpraw wcześniej, żeby umożliwić przeprowadzenie dodatkowych kontroli przed wejściem na pokład. Władze apelują także o ograniczenie ilości bagażu podręcznego.

bDJzOBhp

Zobacz relację i komentarze po próbie zamachu:

Unijny komisarz do spraw wewnętrznych i sprawiedliwości Jacques Barrot zapewnił, że KE jest w kontakcie ze wszystkimi odpowiednimi władzami w celu zagwarantowania, że wszelkie procedury bezpieczeństwa są w Europie stosowane. _ Ten incydent po raz kolejny pokazuje, że w walce z terroryzmem czujność jest konieczna przez cały czas _ - oświadczył.

W piątek młody Nigeryjczyk, mający powiązania z Al-Kaidą, usiłował zdetonować ładunek wybuchowy na pokładzie samolotu lecącego z Amsterdamu do Detroit, w czasie podchodzenia do lądowania. Mężczyzna został obezwładniony przez pasażerów i załogę. Na pokładzie znajdowało się 278 pasażerów i 11 członków załogi.

bDJzOBhK
Źródło:
KOMENTARZE
(0)