Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
koncerty
25.02.2006 16:27

Artyści przed koncertem charytatywnym w MTK: przyszliśmy się pomodlić

25.2.Katowice (PAP) - Kilkoro artystów wycofało się w ostatniej chwili z charytatywnego "Koncertu pamięci - ofiarom z MTK i tym, którzy ratowali". Ci, którzy będą śpiewali, zaznaczają, że będzie to ich modlitwa.

Podziel się
Dodaj komentarz

25.2.Katowice (PAP) - Kilkoro artystów wycofało się w ostatniej chwili z charytatywnego "Koncertu pamięci - ofiarom z MTK i tym, którzy ratowali". Ci, którzy będą śpiewali, zaznaczają, że będzie to ich modlitwa.

Wycofanie się artystów jest skutkiem kontrowersji, będących następstwem przeniesienia miejsca koncertu na teren Międzynarodowych Targów Katowickich - 200 metrów od miejsca katastrofy. Wobec takiej decyzji organizatorów swój patronat honorowy dla koncertu wycofali też m.in. wojewoda śląski, marszałek województwa i arcybiskup diecezji katowickiej.

"Moim celem, a jestem człowiekiem bardzo wierzącym, jest tutaj pomodlić się - jako człowiek, jako ojciec, jako artysta" - powiedział w sobotę podczas konferencji prasowej przed koncertem śpiewak Marek Torzewski. "Zaśpiewam m.in. "Ave Maria" Schuberta. Cóż to jest? - modlitwa" - dodał, zaznaczając, że przyjechał w to miejsce, by oddać cześć zmarłym, a nie dostarczać prostej rozrywki.

Henryka Żabicka z organizującej koncert Fundacji dla Śląska poinformowała, że "wobec zamieszania w mediach, dotyczącego miejsca koncertu" wycofała się Ewa Bem oraz grupa Sistars. Nie wystąpi też - jak powiedziała - z powodów osobistych Marek Kościkiewicz. Tuż przed koncertem wycofał się zespół Myslovitz.

Koncert rozpoczął się o godz. 16. Pamięć ofiar katastrofy zostanie uczczona m.in. fragmentami "Requiem" Mozarta. O godz. 17.15 - dokładnie cztery tygodnie po katastrofie - trębacz odegra solo pieść żałobną. Potem półgodzinne koncerty dadzą m.in. Marek Torzewski oraz zespół Cree.

W katastrofie katowickiej hali targowej, która miała miejsce 28 stycznia, zginęło 65 osób, a około 140 zostało rannych. (PAP)

mtb/ aja/ tot/

Tagi: koncerty, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz