Trwa ładowanie...
bDUIThrF

Notowania

Koncerty – Wszystkie wiadomości

1
22.04.2021 16:11

IMPREZY
 / 
Żadnych dużych imprez do 2022 roku. Minister mówi o etapach odmrażania gospodarki

Co z luzowaniem kolejnych obostrzeń? Ogródki restauracyjne wkrótce zostaną otwarte? - To będzie przedmiotem analiz, podobnie jak noszenie maseczek na zewnątrz. Myślę, że realnym terminem będzie koniec maja, początek czerwca. Wtedy, zwłaszcza tę aktywność na wolnym powietrzu, będzie można luzować - powiedziała w programie "Newsroom" Anna Kornecka, wiceminister rozwoju, pracy i technologii. Była też pytana o powrót koncertów i dużych imprez. - Branża eventowa jest związana z innymi problemami, zazwyczaj to bardzo duża liczba osób skoncentrowanych w jednym miejscu. Tutaj trudno się spodziewać odmrożeń. Można sobie wyobrazić zgromadzenia do kilkudziesięciu osób, ale takich masowych wydarzeń w tym roku zapewne nie będziemy obserwować. Ze względu na ich skalę i konieczność przemieszczania się. Imprezy rodzinne, typu komunie, wesela zostaną nieco odmrożone. Jednak jeszcze jest zbyt wcześnie, by ogłosić sukces w walce z pandemią - dodała.

110
16.11.2020 16:13

FUNDUSZ WSPARCIA KULTURY
 / 
Fundusz Wsparcia Kultury. "Rozliczymy każdą złotówkę" - opowiada organizatorka koncertów

Fundusz Wsparcia Kultury miał pomóc branży artystycznej w ciężkich czasach. W atmosferze skandalu wypłaty jednak wstrzymano. Agencja Marty Nizio miała otrzymać 460 tys. zł. Tłumaczy, że kwota nie jest przypadkowa, a pieniądze mogą uratować dziesiątki miejsc pracy.

67
08.07.2020 16:02

KONCERTY
 / 
Szumowski: w ciągu dwóch tygodni decyzja w sprawie imprez masowych

- W ciągu dwóch tygodni powinniśmy ustalić i wydać rekomendacje w sprawie przywrócenia imprez masowych - zapowiedział w programie "Newsroom" WP minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak mówił, liczba nowych zakażeń koronawirusem maleje, trzymanie dystansu działa, a prawdopodobieństwo zarażenia się na ulicy jest bardzo niewielkie. - Rozmawiamy z branżą, myślę, że te imprezy powinny wrócić. (...) Zapewne koncerty plenerowe będą bezpieczniejsze od tych w zamkniętych pomieszczeniach, gdzie powietrze krąży. Inspekcja sanitarna przygotuje wytyczne. Szczegóły techniczne trzeba ustalić z branżą - dodał.

8
07.07.2020 14:54

KONCERTY
 / 
Koncerty i eventy po nowemu. Zobacz co oznaczają zmiany i kiedy do Polski przyjadą gwiazdy

Od 17 lipca zaczną obowiązywać nowe zasady organizacji koncertów. Konieczność zachowania dystansu utrudnia sprawę. - Nie ma szans na koncerty światowych gwiazd - mówi money.pl Janusz Stefański z Prestige MJM, organizatora koncertów m.in. Justina Timberlake'a czy Jenniifer Lopez. Fani polskich artystów mogą mieć jednak nadzieję.

331
19.06.2020 13:32

PRACA
 / 
Koncerty ciągle zamrożone, branża w dramatycznej sytuacji. "Ludzie uciekają z kraju"

Branża koncertowa jako jedna z nielicznych wciąż nie doczekała się rozmrożenia. - Ludziom się wydaje, że koncert to tylko artysta. A przy takim wydarzeniu pracuje nieraz nawet setka osób - słyszymy w branży. Technicy wyjeżdżają za granicę, a szefowie firm zostają z nieużywanym sprzętem za miliony.

bDUIThrH
19.06.2020 12:52

ZBIGNIEW HOŁDYS
 / 
Koncerty online. Hołdys: strefa, nad którą rząd nie ma kontroli

Branża artystyczna wciąż czeka na odmrożenie. - Mam cichą nadzieję, że artyści się zorientują, iż powstała nowa strefa, nad którą rząd nie będzie miał żadnej kontroli, czyli płatne koncertowanie w internecie. Zagramy pełen koncert w sali, w której można spełnić warunki sanitarne, a ludzie go obejrzą w internecie i zapłacą za to parę groszy - powiedział w programie "Money. To się liczy" Zbigniew Hołdys. - To jest jakieś wyjście i dla wielu młodych zespołów tak będzie wygodnie. Natomiast jeśli chodzi o przeżycia emocjonalne najwyższego sortu, to pamiętajmy, że jednak koncert to jest widowisko. Najprostszy polski artysta ma choreografię, tancerzy, pokazuje sztuczki, efekty wizualne. I tego się odtworzyć przez internet nie da - dodał.

12
19.06.2020 11:35

ZBIGNIEW HOŁDYS
 / 
Muzycy wciąż nie grają koncertów. Hołdys: rządu bym nie winił

Odmrażanie gospodarki omija muzyków, wciąż nie mogą grać koncertów. - Ja bym rządu nie winił. Jest milion powodów, by mówić o tym rządzie nieciekawie, jednak na to staram się patrzeć jak człowiek rozumny. Z tego rodzaju zarazą nie mieliśmy jeszcze do czynienia - powiedział w programie "Money. To się liczy" Zbigniew Hołdys. - Wakacje to okres żniw koncertowych, mnóstwo koncertów plenerowych i nagle staje cały przemysł. Ludzie wzięli kredyty, zaplanowali sobie życie i nie mogą się z tego wywiązać. Oczywiście nikt się nad nimi nie lituje. Słyszę głosy kolegów, to nie są tylko zespoły. To cała ekipa techniczna, transport. Ci ludzie też czekają na te letnie żniwa - dodał.

12.05.2020 13:50

TARGI
 / 
Kiedy znów pójdziemy na koncert? Kiedy targi otwarte dla publiczności? Kobierski szacuje: październik-listopad

- Na początku potrzebne są targi w formule business-to-business, bo one są łatwiejsze do zarządzania i mniejszy jest strumień zwiedzających - mówi prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich Tomasz Kobierski. Kiedy będzie mogła w nich uczestniczyć szeroka publiczność? I kiedy pójdziemy na koncert? - Wydaje się, że przy zastosowaniu reguł, zakupów biletów online, social dystansu, wymagań dotyczących zdalnej kontroli temperatury, uda się branży, oczywiście za zgodą rządu, targi w formule B2C i koncerny w formule otwartej dla publiczności odmrozić pod koniec października czy na początku listopada - uważa Kobierski, który był gościem programu "Money. To się liczy".

617
16.04.2020 8:29

RZĄD
 / 
Odmrażanie gospodarki i przesunięcie wyborów. Komentarz wicepremiera Jacka Sasina

Wicepremier i minister aktywów państwowych w RMF FM powiedział, że przesunięcie wyborów na 17 maja byłoby bardzo wskazane. Zdradził też szczegóły dotyczące odmrażania gospodarki. Zmiany w sklepach i kościołach, otwarcie lasów. Szkoły nadal zamknięte, a imprezy masowe będą odblokowywane w ostatniej kolejności.

bDUIThrN
38
13.03.2020 8:07

KORONAWIRUS
 / 
Wirus rozłożył organizatorów koncertów na łopatki. Wielu już się nie podniesie

Koncerty to dla większości artystów jedyny sposób zarabiania. Utrzymywanie się ze sprzedaży płyt i tantiem to przywilej nielicznych. Również organizatorzy koncertów liczą straty - i to w bardzo grubych tysiącach.

2
05.12.2018 13:19

E-HANDEL
 / 
Allegro będzie sprzedawać bilety. Łączy siły z eBilet Polska

Bilety na festiwale muzyczne, koncerty czy rewie będą dostępne przez Allegro. To efekt zawarcia umowy inwestycyjnej między platformą zakupową a eBilet Polska.

32
10.07.2018 6:56

KONCERTY
 / 
Rolling Stones w Warszawie. 5,5 mln dol. zarobili na Narodowym

Jak szacuje portal Pollstar, monitorujący globalny rynek koncertowy, grupa Micka Jaggera zgarnia 60 proc. zysków z biletów.

18.10.2011 18:44

SYSTEM
 / 
Artyści będą sprzedawać na YouTube

Serwis video pomoże zarobić muzykom. Już niedługo zadebiutuje usługa Merch Store.

bDUIThrO
02.02.2011 7:12

KONCERTY
 / 
Jubileuszowy koncert Jana Krenza w Katowicach

Jeden z najwybitniejszych współczesnych polskich dyrygentów Jan Krenz
świętuje w tym roku 65. rocznicę dyrygenckiego debiutu oraz 85. urodziny. Jubileuszowe akcenty
pojawią się podczas piątkowego koncertu maestro z Orkiestrą Filharmonii Śląskiej w Katowicach.

29.01.2011 7:04

KONCERTY
 / 
Poznań: Ekologiczny wydźwięk koncertu Stinga

Ponad 760 tys. złotych, które miasto Poznań zarobiło na ubiegłorocznym
koncercie Stinga zostanie przekazane na rozwój sieci wypożyczalni rowerów i na nagrody w miejskim
konkursie Szkolny Ekolider - poinformował w piątek PAP Rafał Łopka z biura prasowego prezydenta
Poznania.

28.01.2011 20:03

KONCERTY
 / 
W Białymstoku koncert w 60. rocznicę urodzin "Skiby" Skibińskiego

Pamięci wirtuoza ustnej harmonijki Ryszarda "Skiby" Skibińskiego, zmarłego
w 1983 roku lidera i współzałożyciela bluesowego zespołu Kasa Chorych, poświęcony był piątkowy
koncert w Białymstoku.

13.01.2011 8:44

KONCERTY
 / 
Koncert w Archikatedrze: "Kolędy przy szopce"

Chór Archikatedry Warszawskiej zaprasza w sobotę, 15 stycznia, do katedry
na Starym Mieście w Warszawie na koncert "Kolędy przy szopce".

09.01.2011 16:57

KONCERTY
 / 
Kraków: Koncert przy Sukiennicach w ramach Finału WOŚP

W ramach Finału WOŚP po południu na scenie przy Sukiennicach w Krakowie
rozpoczął się koncert, podczas którego wystąpią zespoły SounQ, breath&mirakle, Biff, PIN oraz
Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing. Na ulicach miasta kwestuje 2,5 tys. wolontariuszy.