Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Benedykt XVI o Strefie Gazy i imieninach Jana Pawła II

0
Podziel się:

Podczas niedzielnego spotkania z wiernymi na
modlitwie Anioł Pański Benedykt XVI wyraził zaniepokojenie ponowną
eskalacją konfliktu w Strefie Gazy, gdzie w sobotę, w wyniku
izraelskiej operacji w mieście Beit Hanun, zginęło 10
Palestyńczyków. Od środy życie straciły tam 53 osoby, a około 200
zostało rannych.

Podczas niedzielnego spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański Benedykt XVI wyraził zaniepokojenie ponowną eskalacją konfliktu w Strefie Gazy, gdzie w sobotę, w wyniku izraelskiej operacji w mieście Beit Hanun, zginęło 10 Palestyńczyków. Od środy życie straciły tam 53 osoby, a około 200 zostało rannych.

Papież powiedział wiernym, zgromadzonym na Placu świętego Piotra: "Z wielkim niepokojem śledzę doniesienia na temat poważnego pogorszenia się sytuacji w Strefie Gazy i pragnę wyrazić moją bliskość z ludnością cywilną, cierpiącą z powodu aktów przemocy".

Benedykt XVI poprosił wiernych, by przyłączyli się do jego modlitwy o to, aby - jak podkreślił - "Bóg wszechmogący i miłosierny oświecił władze izraelskie i palestyńskie oraz rządzących narodami, na których spoczywa szczególna odpowiedzialność w tym regionie, żeby zaangażowali się na rzecz powstrzymania rozlewu krwi, w pomnożenie inicjatyw pomocy humanitarnej i sprzyjanie natychmiastowemu przywróceniu bezpośrednich, poważnych i konkretnych rokowań".

Zwracając się do Polaków, papież nawiązał do obchodzonych w sobotę imienin Jana Pawła II. Powiedział po polsku:

"Wczoraj obchodziliśmy wspomnienie świętego Karola Boromeusza. To wspomnienie jednoczy wielkiego reformatora Kościoła po Soborze Trydenckim z wielkim wykonawcą wskazań Soboru Watykańskiego II, Janem Pawłem II, Karolem Wojtyłą. Matce Bożej polecam całą wspólnotę wierzących, której ci dwaj Pasterze poświęcili swoje życie. Niech Bóg Wam błogosławi!".

Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ jo/ gma/ 12:47 06/11/05

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)