Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Białystok: Siedem osób odpowie za wyłudzenie unijnego dofinansowania szkoleń

0
Podziel się:

Siedem osób z Towarzystwa Naukowego
Organizacji i Kierownictwa (TNOiK) w Białymstoku odpowie przed
sądem za wyłudzenie unijnych dotacji za szkolenia dla
przedsiębiorców.

Siedem osób z Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa (TNOiK) w Białymstoku odpowie przed sądem za wyłudzenie unijnych dotacji za szkolenia dla przedsiębiorców.

Chodzi o wyłudzenie w sumie ponad 170 tys. zł z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w Warszawie.

Tylko jedna z osób oskarżonych przyznała się do zarzutów. Wśród oskarżonych jest m.in. wiceprezes zarządu TNOiK w Białymstoku - poinformował we wtorek rzecznik prasowy białostockiej prokuratury okręgowej Adam Kozub.

Według prokuratury, przestępstwo polegało na zawyżaniu liczby uczestników kursów, a nawet wystawianiu dokumentów za szkolenia, które w ogóle się nie odbyły.

Fałszowane były dokumenty i podpisy, a na tej podstawie tworzono sprawozdania, z których wynikało, że szkolenia odbyły się i należy się za nie dotacja.

W śledztwie przesłuchano ok. 1,5 tys. świadków. Przez dłuższy czas było ono zawieszone, bo biegły grafolog badał podpisy w dokumentacji, co do których były podejrzenia, że zostały sfałszowane.

W związku z tą sprawą dwa lata temu skazano trzy pierwsze osoby, konsultantki TNOiK, które dobrowolnie poddały się wówczas karze. Były to kary więzienia w zawieszeniu, grzywny i obowiązek częściowego naprawienia szkody. (PAP)

rof/ malk/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)