Notowania

ofe
03.01.2011 12:56

Błaszczak: we wtorek przedstawimy projekt ws. OFE

We wtorek klub PiS przedstawi własny projekt ustawy dotyczący Otwartych Funduszy Emerytalnych - zapowiedział w poniedziałek szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Projekt ma umożliwiać wybór pomiędzy oszczędzaniem na emeryturę w OFE a ZUS-em.

Podziel się
Dodaj komentarz

*We wtorek klub PiS przedstawi własny projekt ustawy dotyczący Otwartych Funduszy Emerytalnych - zapowiedział w poniedziałek szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Projekt ma umożliwiać wybór pomiędzy oszczędzaniem na emeryturę w OFE a ZUS-em. *

"Jutro przedstawimy nasz projekt dotyczący możliwości wyboru pomiędzy zbieraniem na swoją emeryturę w ZUS-ie i w OFE. Wychodzimy z założenia, że jest to bardzo uczciwe postawienie sprawy" - podkreślił Błaszczak na konferencji prasowej w Sejmie.

"Część osób będzie preferowała składanie na swoją emeryturę w ZUS-ie, a więc pewną państwową emeryturę, może niezbyt wysoką, ale pewną. Pozostali pewnie będą chcieli poddać swe oszczędności grze rynkowej" - dodał.

W grudniu wiceszefowa PiS Beata Szydło informowała, że główne założenia projektu PiS to dobrowolność wyboru pomiędzy OFE a ZUS oraz możliwość powrotu do ZUS.

Błaszczak skrytykował ropozycje rządu ws. emerytur. Według niego są one przygotowane "na kolanie" i są "mgliste". "Chodziło o to, żeby zamknąć rok wydarzeniem propagandowym. Tu nie chodzi o rozwiązanie problemu" - ocenił.

Premier Donald Tusk zapowiedział w czwartek, że Otwarte Fundusze Emerytalne będą otrzymywać 2,3 proc. składek zamiast 7,3 proc. Pozostałe 5 proc. trafi na indywidualne konta osobiste zarządzane przez ZUS. Premier wyraził nadzieję, że w styczniu projekt wraz ze szczegółowym opisem skutków finansowych trafi do parlamentu. Rząd chce, by zmiany obowiązywały od 1 kwietnia 2011 r. (PAP)

tgo/ par/ bk/

Tagi: ofe, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz