Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
09.06.2010 07:00

BP przeznaczy fundusze na ratowanie środowiska

Koncern jest głównym odpowiedzialnym za wyciek ropy do zatoki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(BP plc)

Zarząd firmy BP poinformował, że na ekologiczne cele przeznaczy pieniądze ze sprzedażyropy odzyskanej z wyciekudo Zatoki Meksykańskiej.

_ - BP zdeterminowana jest chronić ekosystem _ oraz faunę i florę wybrzeży Zatoki Meksykańskiej - poinformował prezes firmy, Tony Hayward w oficjalnym komunikacie.

Zyski ze sprzedaży ropy odzyskanej z wycieku zostaną wykorzystane, _ by spełnić to zobowiązanie _ i umożliwić _ rehabilitację _ zniszczonych terenów - dodał Hayward.

fot: PAP/EPA_ _[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/plama;ropy;u;wybrzezy;luizjany,galeria,3655,0.html)Wczoraj prezydent USA Barack Obama zdecydowanie potępił zarząd BP. Komentując wygłoszoną wcześniej opinię Haywarda, że wpływ katastrofy na środowisko naturalne będzie _ skromny _, Obama powiedział: _ po tych oświadczeniach (Hayward) już by dla mnie nie pracował _.

Szef koncernu BP i jego rodzina pod ochroną policji

Szef koncernu naftowego BP i jego rodzina są chronieni przez policję, po groźbach jakie zaczęli otrzymywać po gigantycznym wycieku ropy.

O tym, że rodzina Haywardów jest chroniona poinformowała londyńska gazeta _ Evening Standard _, powołując się na źródła policyjne w angielskim hrabstwie Kent, gdzie mieszka szef BP z żoną i dwójką dzieci.

Firmie BP w dalszym ciągu nie udaje się zatamować wycieku ropy, jaki nastąpił po wybuchu z 20 kwietnia. Awaria wywołała katastrofę ekologiczną w całym regionie, a w jej efekcie BP znalazł się w ogniu bezprecedensowej krytyki.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz