Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Brak propozycji na szczyt klimatyczny

0
Podziel się:

Spotkanie rozpocznie się 7 grudnia. Ale premier Danii przyznaje, że planu porozumienia brak.

Brak propozycji na szczyt klimatyczny
(Jacob Botter/CC/Flickr)
bEUgIKoR

Premier Danii Lars Lokke Rasmussen powiedział, że jego rząd nie przedstawił propozycji porozumienia w sprawie walki z globalnym ociepleniem na szczyt klimatyczny w Kopenhadze, który odbędzie się 7-18 grudnia.

_ _Premier dodał, że jego kraj konsultuje się ze wszystkimi krajami i w związku z tym kompromisowa propozycja porozumienia może nadejść później. Jak zaznaczył Rasmussen, Dania, która jest gospodarzem szczytu, pracuje nad porozumieniem, którego celem byłoby ograniczenie globalnego ocieplenia o maksimum dwa stopnie Celsjusza w porównaniu do poziomu z epoki preindustrialnej.

Wcześniej agencja Reutera poinformowała, że w swoim projekcie propozycji Dania postuluje 50-procentową redukcję emisji gazów cieplarnianych na świecie do 2050 roku w porównaniu z poziomem z 1990 r.

bEUgIKoT

W propozycjach, których kopię otrzymał Reuter, napisano, że na kraje bogate powinno przypadać 80 proc. redukcji emisji do 2050 r. Projekt sugeruje także, że świat powinien osiągnąć maksymalny poziom emisji do 2020 r.

W dokumencie podkreślono też, że trzeba utrzymać wzrost temperatury na świecie w granicach 2 stopni Celsjusza w porównaniu z poziomem z epoki preindustrialnej.
* Jesteśmy skłonni płacić za ratowanie klimatu
* 10 miliardów dolarów na walkę ze zmianami klimatycznymi
* Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej

bEUgIKpu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)