Notowania

PiS
12.12.2011 15:32

Była posłanka z PiS podejrzana o znieważenie policjantów

Zarzut postawiła jej stołeczna prokuratura. Anna S. sama przyznała się, odmówiła składania wyjaśnień i wniosła o warunkowe umorzenie śledztwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rafalolechowski/Dreamstime)

*Zarzut postawiła jej stołeczna prokuratura. Anna S. sama przyznała się, odmówiła składania wyjaśnień i wniosła o warunkowe umorzenie śledztwa. *

Poinformowała o tym Ewa Jałowiecka-Śliwa, wiceszefowa Prokuratury Rejonowej Warszawa-Żoliborz. Dodała, że do końca roku prokuratura rozstrzygnie czy umorzyć sprawę, czy też skierować do sądu akt oskarżenia.

W październiku 2010 r. S. zatrzymali policjanci z drogówki, bo rozmawiała podczas jazdy przez telefon komórkowy. Miała wtedy użyć wobec funkcjonariuszy wulgarnych słów. Według Radia ZET, S. miała powiedzieć: _ Jestem posłem, możecie mnie w d... pocałować _. Miała też wymachiwać legitymacją poselską i odgrażać się, że zwolni policjantów z pracy. Jak podał portal TVP Info, Anna S. od początku twierdziła, że to policjanci byli agresywni, a nie ona. _ - Usłyszałam natomiast, że jak nie zrobię, co mówią, to mnie skują _ - mówiła.

Immunitet chroniący posłankę przed postawieniem zarzutów wygasł; nie została ona wybrana do Sejmu nowej kadencji. Dzięki temu prokuratura mogła postawić jej zarzut. Za znieważenie funkcjonariusza publicznego podczas lub w związku z wykonywaniem przez niego obowiązków służbowych grozi grzywna, ograniczenie wolności lub do roku więzienia.

45-letnia S. ukończyła Wyższą Szkołę Handlu i Prawa w Warszawie. Od 1996 do 2000 r. działała w Lidze Republikańskiej. Była radną sejmiku samorządowego woj. mazowieckiego. W wyborach z 2007 r. została wybrana na posła z listy PiS, otrzymując w okręgu podwarszawskim 9264 głosy. W 2004 i 2009 r. bez powodzenia kandydowała do Parlamentu Europejskiego.

O sytuacji w PiS czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t198306.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prezes;pis;broni;suwerennosci;ma;pretensje;o;polskie;stanowisko;na;szczyt;ue,201,0,985033.html) Kaczyński zapowiada Marsz. To będzie protest przeciwko... Prezes PiS wyliczył, kto jego zdaniem chce ograniczenia suwerenności Polski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/53/t20789.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dzialacze;pis;bronia;ziobry;i;nie;widza;przyszlosci;w;partii,145,0,983697.html) Kaczyński dostał list w obronie Ziobry. Nie chcą "kneblowania ust" _ Nie godzimy się na "łamanie kręgosłupów" wewnątrz partii _ - napisali działacze Prawa i Sprawiedliwości.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/46/t137006.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/domniemany;kret;w;pis;wydal;oswiadczenie,81,0,982865.html) Domniemany kret w PiS wydał oświadczenie Adam Lipiński uznał spekulacje za _ absurdalne, niemądre i obraźliwe _.
Tagi: PiS, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz