Notowania

chile
01.03.2010 16:08

Chile prosi ONZ o pomoc po trzęsieniu ziemi

Kataklizm dotknął 2 miliony ludzi. Najbardziej potrzebne są szpitale polowe i generatory prądu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Po tym, jak rząd Chile oficjalnie zwrócił się do Narodów Zjednoczonych o pomoc po katastrofalnym trzęsieniu ziemi, rzeczniczka ONZ do spraw humanitarnych Elisabeth Byrs zapowiedziała, że organizacja jest _ gotowa do działania _. *Dostawy mają ruszyć niezwłocznie. *

Agencja Associated Press pisze, że jeszcze zanim Chile poprosiło o pomoc, międzynarodowe organizacje pomocowe wysłały tam _ ekspertów i nieco funduszy _.

Te działania były jednak ograniczone, ponieważ przedstawiciele chilijskich władz byli zajęci szacowaniem zniszczeń i potrzeb około 2 milionów ludzi, dotkniętych przez kataklizm.

Chile zwróciło się o pomoc dwa dni po trzęsieniu ziemi, które zabiło ponad 700 ludzi i wyrządziło ogromne szkody.
Ambasada Chile w Polsce w komunikacie poinformowała w poniedziałek, że w celu wsparcia służb ratunkowych, a także do pomocy przy odbudowie potrzebni są ratownicy oraz przede wszystkim tymczasowe mosty.

W akcji ratunkowej niezbędne są też szpitale polowe umożliwiające przeprowadzanie zabiegów chirurgicznych, telefony satelitarne i stacje przekaźnikowe, generatory prądu, urządzenia do odsalania wody, dializatory, namioty, stołówki polowe oraz systemy oceniania szkód i zniszczeń strukturalnych w budynkach.

Wśród ofiar nie ma Polaków

* [ Po trzęsieniu ziemi w **Chile** ceny miedzi wzrosną ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/wiadomosci/artykul/po;trzesieniu;ziemi;w;chile;ceny;miedzi;wzrosna,101,0,594021.html )
* [ Alarm na Pacyfiku w związku z tsunami odwołany ]( http://news.money.pl/artykul/alarm;na;pacyfiku;w;zwiazku;z;tsunami;odwolany,33,0,593953.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: chile, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz