Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chile prosi ONZ o pomoc po trzęsieniu ziemi

0
Podziel się:

Kataklizm dotknął 2 miliony ludzi. Najbardziej potrzebne są szpitale polowe i generatory prądu.

Chile prosi ONZ o pomoc po trzęsieniu ziemi
(PAP/EPA)
bFeLuEfF

Po tym, jak rząd Chile oficjalnie zwrócił się do Narodów Zjednoczonych o pomoc po katastrofalnym trzęsieniu ziemi, rzeczniczka ONZ do spraw humanitarnych Elisabeth Byrs zapowiedziała, że organizacja jest _ gotowa do działania _. *Dostawy mają ruszyć niezwłocznie. *

Agencja Associated Press pisze, że jeszcze zanim Chile poprosiło o pomoc, międzynarodowe organizacje pomocowe wysłały tam _ ekspertów i nieco funduszy _.

Te działania były jednak ograniczone, ponieważ przedstawiciele chilijskich władz byli zajęci szacowaniem zniszczeń i potrzeb około 2 milionów ludzi, dotkniętych przez kataklizm.

bFeLuEfH

Chile zwróciło się o pomoc dwa dni po trzęsieniu ziemi, które zabiło ponad 700 ludzi i wyrządziło ogromne szkody.
Ambasada Chile w Polsce w komunikacie poinformowała w poniedziałek, że w celu wsparcia służb ratunkowych, a także do pomocy przy odbudowie potrzebni są ratownicy oraz przede wszystkim tymczasowe mosty.

W akcji ratunkowej niezbędne są też szpitale polowe umożliwiające przeprowadzanie zabiegów chirurgicznych, telefony satelitarne i stacje przekaźnikowe, generatory prądu, urządzenia do odsalania wody, dializatory, namioty, stołówki polowe oraz systemy oceniania szkód i zniszczeń strukturalnych w budynkach.

Wśród ofiar nie ma Polaków

bFeLuEgi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)