Notowania

kandydaci
03.10.2010 14:09

Dolnośląskie: Komitet Rafała Dutkiewicza przedstawił kandydatów do sejmiku

Komitet Wyborczy Wyborców Rafała Dutkiewicza przedstawił w niedzielę kandydatów na radnych do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Na listach znalazło się m.in. czterech obecnych burmistrzów i dwóch byłych marszałków województwa.

Podziel się
Dodaj komentarz

Komitet Wyborczy Wyborców Rafała Dutkiewicza przedstawił w niedzielę kandydatów na radnych do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Na listach znalazło się m.in. czterech obecnych burmistrzów i dwóch byłych marszałków województwa.

Listy w pięciu dolnośląskich okręgach otwierają prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski, prezydent Lubina Robert Raczyński, b. marszałek województwa Paweł Wróblewski oraz b. wicemarszałek województwa Patryk Wild.

Jak powiedział w rozmowie z dziennikarzami Dutkiewicz, który startuje również w wyborach na prezydenta Wrocławia, decyzja o tym, którą funkcję będzie piastował w wypadku osiągnięcia podwójnego sukcesu, zapadnie dopiero po wyborach. "Działamy zgodnie z ordynacją wyborczą, a jeżeli we Wrocławiu wygra inny kandydat, to ja będę zasiadał w sejmiku województwa" - zapowiedział.

Również Obrębalski, który także kandyduje w wyborach na prezydenta miasta, nie zdecydował jeszcze o tym, którą funkcję będzie pełnił, gdyby wygrał w Jeleniej Górze i równocześnie zdobył mandat w sejmiku. "Startuję, żeby reprezentować jeleniogórzan czy to w obrębie miasta, czy w obrębie województwa" - dodał.

Wróblewski przyznał natomiast, że spodziewa się ostrej kampanii wyborczej ze strony partii politycznych, które również wystawią swoich kandydatów. "To partie polityczne spowodowały, że obecnie w sejmiku nie ma żadnej dyskusji. My chcemy przywrócić normalność, dlatego na pewno zwrócą się przeciwko nam" - mówił.

Wystawiając listę w wyborach do sejmiku województwa Dutkiewicz ma nadzieję, że wyborcy będą chcieli głosować na tych kandydatów, którzy swoją pracą pokazali, że miasta i gminy mogą się rozwijać. "Składamy Dolnoślązakom ofertę pełnienia służby publicznej. Chcemy zająć się regionem, a ci ludzie, którzy są liderami w okręgach, mają być dowodem na to, że dobre pomysły udaje się wcielać w życie" - dodał.

Wśród kandydatów znaleźli się także m.in. przewodniczący NSZZ "Solidarność" Dolny Śląsk Kazimierz Kimso, burmistrz Strzelina Jerzy Matusiak, b. marszałek województwa Andrzej Łoś, b. poseł Ryszard Wawryniewicz, wicemistrz olimpijski w zapasach Józef Tracz oraz znany muzyk Piotr Baron.

Nie wiadomo jeszcze, kto będzie kandydatem Komitetu na marszałka województwa.(PAP)

mic/ gma/

Tagi: kandydaci, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz