Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
watykan
14.02.2012 13:17

Dymisja papieża. Rzecznik Watykanu komentuje

Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi twierdzi, że słowa o dymisji papieża to nic poważnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Eustaquio Santimano/CC/Flickr)

_ - Ja myślę, że papież czuje się bardzo zmęczony, wystarczy na niego popatrzeć. To ktoś przyzwyczajony do pracy naukowej _ - powiedział biskup Bettazzi.

Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi oświadczył, że postawiona przez jednego z włoskich biskupów hipoteza o możliwej dymisji Benedykta XVI to jednak _ nic poważnego _. Obecnie zdaniem rzecznika _ nie ma o czym mówić _.

_ - Jeśli kiedykolwiek otworzy się na serio ten rozdział, będziemy o tym rozmawiać. Teraz nie ma w tym nic poważnego, a zatem nie ma o czym mówić _ - powiedział ksiądz Lombardi, cytowany przez agencję Ansa.

W ten sposób skomentował wypowiedź emerytowanego biskupa Ivrei Luigiego Bettazziego, który w radiu RAI w poniedziałek stwierdził, że Benedykt XVI zastanawia się nad możliwością ustąpienia. _ - Ja myślę, że papież czuje się bardzo zmęczony, wystarczy na niego popatrzeć. To ktoś przyzwyczajony do pracy naukowej _ - podkreślił biskup Bettazzi.

Dodał następnie, odnosząc się do pogłosek o spiskach i intrygach czy wręcz walce o władzę w Watykanie: _ W obliczu problemów, które są i wobec napięć, jakie są w Kurii Rzymskiej, być może myśli, że tym zajmie się nowy papież _.

Emerytowany biskup wyjaśnił zarazem, że hipoteza o możliwej dymisji Benedykta XVI jest jego prywatną opinią.

Czytaj więcej o sytuacji w Watykanie w Money.pl Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: watykan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz